İRAN'DAN KATİL POLİS HAKKINDA FLAŞ İDDİA

İRAN'DAN KATİL POLİS HAKKINDA FLAŞ İDDİA

Ankara'da Polis Memuru Mevlüt Altıntaş'ın katlettiği Rus Elçi Karlov'un suikastı üstlenildi

A+A-

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un katliyle ilgili çok önemli bir iddia ortaya atıldı. Ancak iddianın Rusya'nın yakın müttefiki olan İran üzerinden gelmesi kafaları karıştırdı. 

TÜRKİYE FETÖ İŞİ DERKEN

Türkiye'de ileri sürülen kanıt ve iddiların bir çoğunun FETÖ üzerinde yoğunlaştığı sıralarda, iddianın El kaide üzerinden dikkatleri dağıtma amacı mı taşıdığı anlaşılamadı. İşte Sol Haber sitesinin İran medyasına dayandırdığı haberin ayrıntıları.

EL KAİDE

Farsça yayın yapan ISNA'nın El Neşre isimli yayın organından aktardığına göre, El Kaide bağlantılı Fetih Ordusu isimli grup suikasti üstlendi.

Açıklamada, katil polis memurunun suikastin yapıldığı sergiye sokulmasında bir "Bozkurt"un (MHP bağlantılı Ülkü Ocakları kastediliyor) ve "Türkistan İslami Partisi" mensubunun yardımcı olduğu öne sürüldü.

1-225.jpg

KADIN ÇOCUK VE YAŞLILARIN İNTİKAMI DENİLDİ

Fetih Ordusu açıklamasında, suikastin "Halep'te katledilen kadın, çocuk ve yaşlılar"ın intikamı için yapıldığı söylendi.

Fetih Ordusu, El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi'nin öncülüğünde geçen sene başında kurulmuş, bu "çatı örgütü" Katar, Suudi Arabistan ve Türkiye'den aldığı destekle İdlib'i ele geçirmişti.

Açıklama henüz doğrulanmış değil.

İŞTE O HABER

ekran_resmi_2016-12-21_09.44.16.png

TÜRKİYE GERÇEKLERİ BİR "TIK" İLE ÖĞRENSİN

twitter-takip.jpgfacebook-sayfa-begen.jpg