İmralı Notların da Müthiş Ayrıntılar ortaya Çıktı

İmralı Notların da Müthiş Ayrıntılar ortaya Çıktı

İmralı notlarında müthiş ayrıntılar

A+A-
İMRALI GÖRÜŞMELERİN DE ALINAN NOTLARDA MÜTHİŞ AÇIKLAMALAR
 
Milliyet Gazetesi'inden namık Durukan,İmralı'da Abdullah Öcalan ve ziyaretine giden heyet arasında geçen konuşmalarda tutulan notların ayrıntılarını yazdı. Ayrıntılarda çok ilginç açıklamalarda bulunan Abdullah Öcalan'ın, ""süreç başarısız olursa Apo öldü" diyeceksiniz" şeklinde konuştuğu da var.
 
Notlar içerisinde, AKP ile başkanlık sistemi konusundas işbirliği yapabileceklerini de söyleyen Abdullah Öcalan'ın aldırdığı notlar şöyle sürüyor.
 
NOT TUTTURDU
 
BDP'li Pervin Buldan, Sırrı Süreyya Önder ve Altan Tan'ın ziyaretinde PKK'nın çekilme takviminden başkanlık sistemine kadar çok şey konuşuldu. İşte satır satır o görüşme:
 
- Çekilme parlamento kararıyla olacak. TBMM onaylayacak, hakikat komisyonu kurulacak, köylere dönüş olacak. Bunları yapmazlarsa çekilme olmaz. Süreç başarısız olursa 'Apo öldü' diyeceksiniz. Ben yokum. BDP ve PKK'nın beni kullanmasına izin vermem.
 
BAŞARISIZ OLURSAK 50 KİŞİ İLE HALK SAVAŞI BAŞLAR
 
- Ne ev hapsi, ne de af bunlara gerek kalmayacak. Hepimiz özgür olacağız. Başarılı olursam, ne KCK tutuklusu kalır ne başkası. Bu olmazsa 50 bin kişiyle halk savaşı olacak. Yalnız herkes bilmeli ki, 'Ne eskisi gibi yaşayacağız, ne eskisi gibi savaşacağız'.
 
- Başbakanı buna inandıran ekip 'PKK'yı bitireceğiz' dedi. 10 bin kişiyi (KCK) içeri aldılar. Bu güç MİT'e de darbe planladı. Devreye girip 'Bu darbe' dedim. Başbakan MİT'e darbe yapılınca sıranın kendisine geldiğini gördü, vatana ihanetten tutuklanacaktı.
 
BAŞKANLIK SİSTEMİNİ DÜŞÜNEBİLİRİZ
 
- Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey'in başkanlığını destekleriz. Biz AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz. Yalnız Başkanlık ABD'deki gibi olmalı, devlet meclisi gibi bir senato. İkincisi, bir de halklar meclisi. Bu ABD'deki Temsilciler Meclisi gibi olabilir.
 
TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLIĞI
 
- Vatandaşlık maddesini sana (Sırrı Süreyya Önder'e) yazdırıyorum, "Özgür iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlılığını ifade eden her birey Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır." Burada sadece Türkiye de olabilir. Devlete aitiz, Türk ulusçuluğuna değil.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.