İLAHİYATÇI ALİ RIZA DEMİRCAN'IN SÖZLERİ OLAY OLDU

İLAHİYATÇI ALİ RIZA DEMİRCAN'IN SÖZLERİ OLAY OLDU

İlahiyatçı yazar Ali Rıza Demircan'ın Veyis Ateş'in sunduğu Habertürk Ana Haber'de koronavirüs salgınıyla ilgili kullandığı sözler büyük tepkilere neden oldu Demircan evlilik dışı ilişki ve eş cinselliğin virüsün yayılmasına neden olduğunu söyledi

A+A-

İlahiyatçı yazar Ali Rıza Demircan'ın Veyis Ateş'in sunduğu Habertürk Ana Haber'de koronavirüs salgınıyla ilgili kullandığı sözler sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. Demircan, evlilik dışı ilişki ve eş cinselliğin virüsün yayılmasına neden olduğunu söyledi.Programın ardından bir açıklama yapan Veyis Ateş, gelen tepkileri haklı bulduğunu belirterek üzgün olduğunu söyledi.

Mynet'in haberine göre: Çin'in Wuhan kentinden yayılan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile mücadele devam ederken, çeşitli çevrelerden virüse ilişkin dikkat çeken yorumlar gelmeye devam ediyor. Habertürk TV'de koronavirüsün ve salgın hastalıklarının tartışıldığı bir programa katılan Ali Rıza Demircan'dan canlı yayında ilginç sözler geldi.

Koronavirüsün gibi diğer salgın hastalıkların nedenini evlilik dışı ilişkiye ve eş cinselliğe bağlayan Demircan, "Zina, evlilik dışı ilişki, eş cinsel, evlilik hayatında anal ilişki ve regl döneminde ilişki. Bu yasaklar rahim olan rabbimizin koyduğu yasaklardır. Bu yasaklara riayet ederseniz pek çok hastalığın önlemini henüz daha oluşmadan almış olursunuz” ifadelerini kullandı. 

VEYİS ATEŞ'TEN AÇIKLAMA: ÇOK ÜZGÜNÜM

Öte yandan Veyis Ateş, programda sarf edilen sözler üzerine Twitter üzerinden açıklama yaptı ve özür diledi.

Veyis Ateş hesabından yaptığı açıklamada, "Bu akşam Habertürk TV Ana Haber’de ağırladığım A.R.Demircan’ın açıklamaları haklı tepkilere sebep olmuştur. Programda kamuoyunun gündemindeki umre ve cuma ve vakit namazı konuşulacağı konusunda anlaşılmış olmasına rağmen konuğun canlı yayında mevzuyu toplumu ayrıştıran konulara getirmesinden ve yayın ilkelerimizle bağdaşmayan nitelikte beyanlarda bulunmasından ve buna yayın esnasında gereken tepkinin gösterilememesinden dolayı çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Saygılarımla" dedi. 

KAYNAK: Mynet

BİLİM İNSANLARI ÖLÜM İLLİZYONDUR DEDİ

BİLİM İNSANLARI ÖLÜM İLLİZYONDUR DEDİ

Bilim dünyasında yeni bir tartışmanın fitili ateşlendi Bir bilim insanı tarafından ölümün gerçek olmadığı bilincimiz tarafından üretilen bir illüzyon olduğu ortaya kondu Bu teoriye göre beden öldüğünde yaşam sona ermiyor sonsuza dek devam ediyor

Bu Kediyi Kimse istemiyor ; İŞTE NEDENİ

Bu Kediyi Kimse istemiyor ; İŞTE NEDENİ

6 yaşındaki kedi Toby sarkık bir cilde sahipti bu yüzden onu şimdiye kadar sahiplenmek isteyen olmamıştı Kolejen eksikliği sebebiyle ortaya çıkan Ehlers-Danlos sendromu nedeniyle Toby yaşlı bir insanı andırıyordu

Keşan'da bocuk gecesi

Keşan'da bocuk gecesi

Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Çamlıca köyünde geçmişi antik çağlara dayanan "Bocuk Gecesi" bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.

19 daire 9 arabayı nasıl kaybetti

19 daire 9 arabayı nasıl kaybetti

Elazığ'da yıllar önce trafik kazasında kaybettiği eşinin arkadaşlarının banka kredisine kefil olan emekli hemşire, 19 daireli 7 katlı apartmanını ve 9 otomobilini kaybetti.

İzmir'de eşi hamile olanlar buraya koşuyor

İzmir'de eşi hamile olanlar buraya koşuyor

İzmir'de eşi hamile olanlar gece gündüz demeden 24 saat açık olan bu manava geliyor

Turizm Bakanı Eşinin Bu görüntüleri Büyük Tepki Çekti

Turizm Bakanı Eşinin Bu görüntüleri Büyük Tepki Çekti

Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un eşinin Ani harabelerinde eğlenirken sosyal medya hesabında yayınladığı görüntülerin " Ülke felaket yaşarken eğleniyorlar" eleştirileri üzerine hesaplarından sildiği iddia edildi.

Büyükelçiden Rus kadınlarına "Türk Erkek" uyarısı

Büyükelçiden Rus kadınlarına "Türk Erkek" uyarısı

Türkiye'de Türk erkeklerinin yabancılar arasında en çok Rus kadınları tercih etmesi sonucu ortaya çıkan çeşitli problemlerin ardından Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov Rus kadınlara yönelik ayrıntılı bir mesaj yayınladı. Mesajda çok çarpıcı ayr

İlgili Haberler