Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a büyük destek

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a büyük destek

"Hatay'da Suriyeliler aday olsa seçimi kazanabilirler" sözleri yüzünden hakkında jet soruşturma başlatılan CHP'li Hatay belediye başkanı Lütfü Savaş için düzenlenen destek toplantısına gelenler meydanı hınca hınç doldurdular.

CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın hakkında soruşturma başlatıldığına ilişkin açıklamaları nedeniyle değerlendirmelerde bulundu. Sözcü'de yer alan habere göre;Parti binasında milletvekillileri, partili belediye başkanları ve partililerin katılımıyla düzenlenen destek toplantısında konuşan Başkan İbrahim Özgün, Suriye savaşında en fazla Hatay’ı etkilediğine dikkat çekerek, “En ağır faturayı Hataylılar ödemiştir. Bizler CHP olarak savaşın en başından beri insani politikaları sergiledik” dedi.

SURİYELİ MÜLTECİLER SORUNUNA DİKKAT ÇEKTİ

Mültecileri oy ve çıkar enstrümanı olarak görmediklerini anlatan Özgün, şöyle konuştu:

İŞTE O KONUŞMASI

“Ancak ne yazık ki, AK Parti’nin dış politikadaki yanlışlarını sürdürmede ısrarcı tavrı sorunları büyütmüş ve faturayı ağırlaştırmıştır. Şimdi bu politikanın yanlışlığına ve misafir olarak kabul edip, ‘oldu bitti’ ile söz sahibi yapılan Suriyeli mülteciler sorununa dikkat çeken Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında soruşturma başlatılmıştır. Bu hukuksuzluğu asla kabul etmiyoruz.” 

Hataylılar CHP'li Belediye Başkanı Lütfü Savaş için toplandı. DHA

Kaynak DHA

İlgili Haberler