Hala İyi ve Güzel İnsanlar Var !

Hala İyi ve Güzel İnsanlar Var !

Bodrum Belediyesi Hayvan Barınağı'nda, gönüllü olarak temizlik yapmaya, hayvanların bakımlarını ve beslenmelerini sağlamaya başladı.

A+A-
HAYVANSEVERLERİN 'SEVGİ GRUBU'
 
Yaşar ANTER/BODRUM
MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, Almanca öğretmenliği yapan Buket Derinbay'ın sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla oluşturduğu 'Sevgi Grubu', 450 sokak köpeği ve kedisinin barındığı Bodrum Belediyesi Hayvan Barınağı'nda gönüllü olarak iki gün boyunca temizlik yapıp hayvanları besledi, bakımlarını yaptı.
 
Bodrum Marmara Koleji'nde öğretmen olan 33 yaşındaki Buket Derinbay, iki ay önce sosyal paylaşım sitelerinden duyuru yaparak oluşturduğu 'Sevgi Grubu'yla hafta sonları, Bodrum Belediyesi Hayvan Barınağı'nda, gönüllü olarak temizlik yapmaya, hayvanların bakımlarını ve beslenmelerini sağlamaya başladı.
 
Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu'nun öncülüğünde bir kez daha barınağa gelen 'Sevgi Grubu' üyeleri, 450 sokak köpeği ve kedisinin barındığı barınağı temizledi, hayvanları besledi, ihtiyacı olanların da bakımlarını yaptı.
 
'Sevgi Grubu' üyesi, Gümbet Ayşegül Sevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Buse Özkoca da yavru köpeklerden ikisini arkadaşıyla sahiplendi.
 
Sevgi Grubu'na yaklaşık iki bin kişinin ilgi gösterdiğini ve hafta sonlarında barınağa gelip gönüllü olarak çalıştıklarını belirten Buket Derinbay da "Barınağa gelenler hem kendileri mutlu oluyor, hem kedi ve köpekler. Üye sayımızı arttırmaya çalışıyoruz" dedi.