HAKAN ŞÜKÜR'DEN FLAŞ AÇIKLAMA

HAKAN ŞÜKÜR'DEN FLAŞ AÇIKLAMA

15 Temmuz başarısız darbe girişiminin 1. numaralı faili olarak gösterilen Fethullah Gülen cemaati mensubu olduğu gerekçesi ile hakkında yakalama kararı verilen eski AKP Mi,lletvekili Hakan Şükür'den flaş açıklama

A+A-

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı olan ve malvarlığına el konulan olan eski milli futbolcu ve eski AKP milletvekili Hakan Şükür, kendisini Fethullah Gülen ile FETÖ'nün hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz'ün görüştürdüğü iddiasını Twitter'dan reddetti.

Hakan Şükür, ayrıca servetinin 200 milyon dolar olmadığını savundu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Akıncı Üssü yakınlarında gözaltına alınan ve serbest bırakılan TSK’nın imamı olduğu iddia edilen Adil Öksüz’ün, Hakan Şükür’ü Gülen’le görüştüren kişi olduğu açıklanmıştı.

Hakan Şükür, bu iddiaya Twitter’dan yanıt verdi. Eski milli futbolcu eski AKP’li milletvekili Şükür, “Beni FETÖ diye tabir edilen örgüt ile tanıştırdığı iddia edilen Adil Öksüz isimli şahsı tanımam bilmem ve kendisi ile uzaktan yakından hiçbir ilgim alakam olmadığının bilinmesini isterim” dedi

Şükür ayrıca 200 milyon dolar serveti olduğu iddialarını da reddetti. Hakan Şükür, ”Ortalıkta 200 milyon gibi bir servetten bahsediliyor. Çok abartılmış bir rakam ve kesinlikle doğru değil” ifadelerini kullandı.