Göçmenleri İstanbul diye Antalya'da ormanlık alana bıraktılar

Göçmenleri İstanbul diye Antalya'da ormanlık alana bıraktılar

İnsan kaçakçıları, TIR'la getirdikleri aralarında çocukların da bulunduğu 262 mülteciyi "İstanbul’a geldik" diyerek, Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde ormanlık alana bıraktı.

Sabaha karşı İl Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı Organize Suçlar ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ile Döşemealtı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kovanlık Mahallesi ormanlık alanda Afganistan uyruklu mültecilerin olduğu istihbaratı üzerine bölgede çalışma başlattı. 

102 MÜLTECİ YAKALANDI

Ekipler, sabah saatlerinde ormanlık alanda aralarında çocukların da bulunduğu 102 Afgan mülteciyi araçlarla Döşemealtı İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürdü. 


VATANDAŞLAR DURUMU BİLDİRDİ

Akşam saatlerinde ise yine Kovanlık Mahallesi Onmaz mevkiinde Pakistanlı oldukları öğrenilen yaklaşık 160 kişilik bir mülteci grubu daha yakalandı. Grubu ormanlık alanda gören vatandaşlar durumu jandarma ekiplerine bildirdi. 

Bölgeye çok sayıda jandarma sevk edildi. Mültecilerin İran sınırından Türkiye’ye giriş yaptığı ve TIR kasasında İstanbul’a gitmek için yola çıktığı belirlendi. 

BANKER BİLO FİLMİ AKILLARA GELDİ

Döşemealtı’daki ormanlık alana sabah geldiklerinde, arama kontrol noktasını gören insan kaçakçılarının "İstanbul’a geldik. Şimdi sizi burada indireceğiz, şu tepenin arkası İstanbul" diyerek, mültecileri bırakıp gittikleri belirlendi. 


İnsan tacirlerinin mültecilerden Yunanistan’a götürmek için 3 bin ile 9 bin dolar aldığı öğrenildi. 

İlgili Haberler