FLAŞ GELİŞME; AKP ÖCALAN ANLAŞTI MI?

FLAŞ GELİŞME; AKP ÖCALAN ANLAŞTI MI?

Bayram dolayısı ile ailesi ile görüşmesine izin verilen Abdullah Öcalan'ın mesajının Diyarbakır'da okunması gündeme geldi. HDP'ye yakın kaynaklar bu gelişmenin bir anlaşma başlangıcı olduğuna dair yorumlar yapıyor.

A+A-

İmralı Adası'nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan ile dün görüşen kardeşi Mehmet Öcalan'ın, yapılan görüşmenin detayları ve Öcalan'ın mesajını Diyarbakır'da açıklayacağı belirtildi.

AÇLIK GREVİ BİNASINDA AÇIKLANACAK

İmralı adasında uzun bir aradan sonra gerçekleşen görüşmenin mesajının bugün ya da yarın HDP'li milletvekilleri, DBP'liler ve DTK yöneticilerinin açlık grevinde bulunduğu DBP il binasında açıklanacağı belirtildi.

DEVLET GÖRÜŞTÜ VE BAZI KONULARDA ANLAŞMA SAĞLANDI MI

PKK lideri Abdullah Öcalan’dan yaklaşık 18 aydır haber alınamaması nedeniyle aralarında HDP milletvekillerinin de bulunduğu 50 kişinin 5 Eylül’de başlattığı süresiz ve dönüşümsüz açlık grevinin ardından, kardeşi Mehmet Öcalan dün İmralı’da Abdullah Öcalan ile görüştü.

Mehmet Öcalan, İmralı dönüşünde açıklama yapmazken, Asrın Hukuk Bürosu, görüşmenin ayrıntılarına ilişkin ileriki günlerde açıklama yapılacağını belirtti. 

KAYYUM ATAMALARI ANLAŞMA İÇERİSİNDE Mİ ?

Bayramda aile görüşmesi kapsamında dün İmralı adasında Abdullah Öcalan ile uzun bir aradan sonra yaklaşık 1 saat görüşen kardeşi Mehmet Öcalan'ın bugün Diyarbakır'a geleceği ve İmralı adasında gerçekleşen görüşmenin detaylarını burada açıklayacağı belirtildi.

Dün İmralı adası dönüşünde ilk kez açıklama yapmadan ayrılan Mehmet Öcalan'ın, Abdullah Öcalan'ın avukatı Mazlum Dinç ile görüşmenin detaylarını paylaştığı ve her iki ismin bu detayları ve Öcalan'ın mesajını Diyarbakır'da devam eden açlık grevinin bulunduğu DBP il binasında bugün, yetişmemesi durumunda ise yarın açıklaması bekleniyor.

AÇLIK GREVİ SONLANACAK

Diyarbakır'da, aralarında DBP Eş Başkanı Sabahat Tuncel ve DTK Eş başkanı Leyla Güven ile HDP'nin 5 milletvekilinin bulunduğu 50 kişi Öcalan ile görüşülmesi amacıyla başlattıkları açlık grevini 8 gündür sürdürürken, Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmeden sonra masajının açıklanması ile bu açlık grevinin de sonlanacağı belirtildi.