FEYZİOĞLU'NDAN FLAŞ REFERANDUM AÇIKLAMASI

FEYZİOĞLU'NDAN FLAŞ REFERANDUM AÇIKLAMASI

Parti ilçe ve il başkanlarının devletin üzerine çıktığı bir ülkede istikrar sağlanmaz. Yatırımların hukuki güvenliğini bağımsız mahkemelerin sağlayamadığı bir devlette, istikrar olmaz.

A+A-

Erdoğan'ın yıllardır  gündemden düşürmediği başkanlık anayasası Devlet bahçeli'nşn desteği ile meclisten geçti. Erdoğan bu güne kadar tüm anketlerin tersine tüm seçimlerden zaferle çıktı. Referandum sonuçları için yapılan anketlerde hep Erdoğan'ın aleyhine anca, Erdoğan referandum sonuçlarından çok emin görünüyor. Konuya ilişkin ilk görüşler gelmeye başladı. Oda Tv'nin haberine göre Metin Feyzoğlu yaptığı açıklama ile referanduma ilşkin olası sonuçları şöyle değerlendirdi.

TÜRK MİLLETİ EGEMENLİĞİNE SAHİP ÇIKACAKTIR

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, anayasa değişikliği teklifine ilişkin yapılacak referandumda Türk Milleti'nin, egemenliğine ve Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkacağını söyledi. Feyzioğlu, "Türk Milleti, bölünme ve kalıcı istikrarsızlık anayasasına izin vermeyecektir. Vekillerin sahip çıkamadığı Meclis'e Türk Milleti sahip çıkacaktır" dedi.

Feyzioğlu, İzmir Barosu'nun düzenlediği "Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz" başlıklı çalıştayda yaptığı konuşmada, Anayasada öngörülen değişikliklerin "bölünme ve kalıcı istikrarsızlık" getireceği uyarısında bulundu. Feyzioğlu şöyle konuştu:

DAVASINA İNANAN KAZANIR

"Türk Milleti, bölünme ve kalıcı istikrarsızlık anayasasına izin vermeyecektir. Vekillerin sahip çıkmadığı Yüce Meclis'e asil Türk Milleti sahip çıkacaktır. Davasına inanan, kazanır. Bizim hem davamıza hem Türk Milleti'ne inancımız tamdır. Cumhurbaşkanı, Türk Milleti'nin tamamını temsil eder ve kucaklar. Parti genel başkanı seviyesine düşürülmüş bir Cumhurbaşkanı ise sadece kendi partisinin il ve ilçe teşkilatlarını kucaklar. Millet bölünürse, vatan bölünür. Halkı bölünmüş bir devlette istikrar olmaz. 

PARTİ VE TEŞKİLAT BAŞKANLARININ

Parti ilçe ve il başkanlarının devletin üzerine çıktığı bir ülkede istikrar sağlanmaz. Yatırımların hukuki güvenliğini bağımsız mahkemelerin sağlayamadığı bir devlette, istikrar olmaz. Milletin kendini Meclis'te görmediği ve Meclisin değersizleştiği bir ülkede istikrar sağlanamaz. Bizim kişilerle ya da siyasi partilerle bir kavgamız yoktur. Oysa Anayasa değişikliği teklifini dayatanların tek amacı, kişiseldir. Anayasa değişikliği teklifi içinde halk yoktur. Cumhurbaşkanı elbette bir siyasi partinin aday göstermesiyle seçilebilir. Ancak seçildikten sonra, Devleti ve Milleti temsil etmesi için tarafsız olmalıdır."


Anayasa değişikliğinin Türkiye'yi kimin nasıl yöneteceğinden öte, Türkiye'nin tapusunun kime ait olacağı meselesi olarak görüldüğünü belirten Feyzioğnu, "Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti'nin Tapusunu, hiç kimseye teslim etmeyecektir. Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyet'nin tapusunun miras yoluyla intikal etmesine de izin vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusu, Türk Milleti'ne aittir. Millet, bu tapunun bedelini, şehit kanıyla ödemiştir. Önümüzdeki referandum, Büyük Allah'ın Türk Milleti'ne bir lütfudur. Milletimiz, referandumda egemenliğine ve Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkacaktır. Bundan sonra bir daha kimse bu gücü Milletten almaya teşebbüs dahi edemeyecektir" dedi.

kaynak Odatv.com

İLBER ORTAYLI'NIN "BAŞKANLIK" SÖZLERİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI

İLBER ORTAYLI'NIN "BAŞKANLIK" SÖZLERİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI

TBMM'de gergin geçen başkanlık anayasası görüşmeleri, kamuoyunda da tek gündem maddesi olarak yerini koruyor. Ünlü tarihçi, Profosör İlber Ortaylı'ya Erdoğan başkan olursa ne olur diye soruldu. İşte yanıtı

DEVLET BAHÇELİ'Yİ ÇOK UTANDIRACAK GÖRÜNTÜLER

DEVLET BAHÇELİ'Yİ ÇOK UTANDIRACAK GÖRÜNTÜLER

Erdoğan'ın ve Devlet Bahçeli'yi yetiştiren 2 eski liderin, sağlıklarında Erdoğan'ın ilk rejim değişikliği ihtirasını açıkladığında gösterdikleri tepki bu günlerde en çok izlenen videolar arasında.

İlgili Haberler