Faciadan Sadece Bir Santimetre ile Kurtuldular

Faciadan Sadece Bir Santimetre ile Kurtuldular

İstanbul'da yoğun kar yağışı ve fırtına sürerken Sarıyer Büyükdere sahilinde inanılmaz bir olay yaşandı. Eski Sarıyer Adliyesi'nin tam karşısında Kazıklıyol olarak bilinen yola helikopter indi.

A+A-
Helikopter pilotunun mucize inişi
Boğaza sadece bir kaç santimetre kala kaldırıma inmeyi başardı.
Özgür ALTUNCU - Ozan URAL - İSTANBUL 
  
İstanbul'da yoğun kar yağışı ve fırtına sürerken Sarıyer Büyükdere sahilinde inanılmaz bir olay yaşandı. Eski Sarıyer Adliyesi'nin tam karşısında Kazıklıyol olarak bilinen yola helikopter indi. 
 
NEFES KESEN ACİL İNİŞ
 
Olumsuz hava koşulları yüzünden acil iniş yapan Hattat Holdinge ait helikopter son anda karaya indi. Sahile teğet vaziyette duran Helikopterde Biri kadın ikisi erkek toplam 3 yolcunun bulunduğu öğrenildi. Balıkçı teknelerine çarpmaktan son anda kurtulan helikopter denize düşmesin diye yardıma balıkçılar koştu. 
 
HELİKOPTERİ İPLERLE KARAYA SABİTLEDİ
 
Helikopterini mucize bir şekilde indiren ve adı öğrenilemeyen pilot balıkçılarla birlikte halat çekerek helikopteri düşmesin diye sabitledi. Helikopterin indiği sahil yolunun tam karşısında bulunan restuarıntın sahibi Ali Alemdar, film sahnesine benzettiği olayı saniye saniye DHA'ya anlattı. 
 
ÖNCE YOLA İNMEYİ DENEMİŞ
 
Alemdar, helikopterin ilk olarak yola inmeye çalıştığını karşısına iki minibüs ve bir minibüs çıkında yeniden manevra yapıp havalandığını ikinci bir hamleyle balıkçı teknelerinin üzerinden süzülerek sahil yolundaki yürüyüş parkuruna son anda indiğini anlattı. Yolculara yardıma koştuklarını ve valizleriyle birlikte yolcuları bir taksiye bindirip gönderdiklerini anlatan Alemdar, " Kaptanı da tebrik ettik " dedi.
 
"O HELİKOPTER" MEHMET HATTAT VE KIZI İPEK HATTAT'I TAŞIYORDU
 
Kötü hava koşulları yüzünden boğaz sularına sadece santimetreler kala kaldırıma zorunlu iniş yapan helikopter Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat ile kızı İpek Hattat'ı taşıyordu. Pilotunun, hem kendi hem de taşıdığı yolcuları olası bir ölümden kurtaran başarılı iniş yaptırdığı helikopterde bulunan 4. kişinin ise asistan Ataman Gencer olduğu öğrenildi. DHA'nın sorularını yanıtlayan şirket yetkilisi baba - kız Hattatların olay nedeniyle büyük bir şok yaşadıklarını helikopter pilotu Mehmet Aksel'in çok zor koşullarda başarılı bir iniş yaparak herkesin canını kurtardığını belirtti. Şirket helikopterinin bugün Amasra'dan havalandığı, Hattatların enerji alanındaki bir yatırım nedeniyle Amasra'da bulunduğu açıklandı