ESKİŞEHİR'DE ERDOĞAN'A DESTEK EYLEMİ

ESKİŞEHİR'DE ERDOĞAN'A DESTEK EYLEMİ

38 şehit ve 155 yaralının bulunduğu patlamanın ardından Eskişehir'de toplanan küçük bir gurup "Reis yalnız değilsin" eylemi yaptı.

A+A-

Eskişehir'de 100'e yakın kişi Erdoğan'a "Yalnız değilsin reis" sloganı ile terör desteği verdi.

SAYGI DURUŞUNDA BULUNDULAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, döviz lobisi ve terörle mücadele konusunda destek vermek amacıyla 'Reis yalnız değilsin' adı altında Vilayet Meydanı'nda toplanan bir gurup, Türk Bayrağı açıp İstanbul'daki bombalı terör saldırısında şehit olanlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu, ardından İstiklal Marşı okudu.

SAYILARI AZ OLUNCA BU AÇIKLAMAYI YAPTILAR

Kalabalık adına konuşan İpek Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek amacıyla Vilayet Meydanı'nda miting düzenlemeyi planladıklarını ancak bombalı terör saldırısı nedeniyle mitingi erteledikleri söyledi. Yavuz şöyle dedi: 

YILMAYACAĞIZ

"Bugün burada Cumhurbaşkanımıza destek amaçlı halk olarak 'Reis yalnız değilsin' demek için bir miting yapacaktık. Lakin dün gece İstanbul'da yapılan alçak terör saldırısı dolayısıyla mitingimizi ileriki bir tarihe erteledik. 

SİYASİ MESAJ; BU GÜNE KADAR BIRAKMADIK

Kandil arifesinde bu milletin canını yakanlar bilmelidirler ki bizleri asla yıldıramayacaksınız. Ne yaparsanız yapın yeni Türkiye'yi eski Türkiye'ye geri döndüremeyeceksiniz. Sayın Cumhurbaşkanıma buradan seslenmek istiyorum. Bütün dünya haykırıyoruz ki bugüne kadar sizi yalnız bırakmadık, bundan sonra yalnız bırakmayacağız."

Yapılan konuşmaların ardından çeşitli sloganlar atan kalabalık daha sonra şehitler için dua etti.