ERDOĞAN'DAN KAYSERİ PATLAMASI AÇIKLAMASI

ERDOĞAN'DAN KAYSERİ PATLAMASI AÇIKLAMASI

İlk belirlemelere göre 13 askerin şehit olduğu Kayseri patlamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama.

A+A-

Kayseri'de Meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 13 askerin şehit olduğu 6 ağır 55 yaralının bulunduğu hain saldırının ardından siyasilerden mesajlar gelmeye başladı. Başta Erdoğan olmak üzere yapılan açıklamalardan satırbaşları şöyle.

ERDOĞAN NE DEDİ  ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütlerine karşı, milletimizle birlikte, bir milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz. 

ÇEKİŞME GÜNÜ DEĞİL

Gün farklılıklar üzerinden kısır çekişmelerle enerjimizi heba etme, kavga etme değil, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkeleri çerçevesinde bir olma, beraber olma, kardeş olma, hep birlikte Türkiye olma günüdür.

KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri Komando Tugay Komutanlığı'ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı saldırıyla ilgili "Terör konusunda millet olarak dik ve onurlu durursak, teröre boyun eğmezsek, terörü hep birlikte lanetler, hep birlikte karşı durursak bu olayı aşarız. Hepimiz dik, hepimiz onurlu, hepimiz vakur bir davranış sergilemek zorundayız. Daha önce de söyledim. Toplum olarak, millet olarak, vatandaşlar olarak hep birlikte teröre karşı mücadele edeceğiz" dedi.

12 YAĞUN BALIMDA 6 DURUMU AĞIR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu : 12'si yoğun bakımda olmak üzere 55 yaralı var. Yaralılardan 6'sının durumu ağır . 8 şehidimizin kimliği belirlendi

VATANDAŞ KAMERASINDAN DEHŞET ANLARI