Erdoğan'dan Bahçeli'nin açıklamasına çok önemli mesajlar

Erdoğan'dan Bahçeli'nin açıklamasına çok önemli mesajlar

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin cumhurbaşkanlığı seçimine destek açıklaması hakkında çok önemli mesajlar verdi.

A+A-

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında, Bahçeli'nin ittifak açıklamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkardığı konular 2019 seçimleri ve Bahçeli ile ittifak konularıydı. " Bahçeli'ye davet gönderdim yanıtını bekliyorum. " diyen Erdoğan Cumhurbaşkanlığı sistemi uyum yasaları içinde Bahçeli ile birlikte çıkaracağımızı umuyorum." şeklinde konuştu. İşte Erdoğan'ın o konuşmasından satur başları.

DAVET GÖNDERDİM YANIT BEKLİYORUM

"Destek kararı için şahsım, partim ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. 2019 seçiminin yerli ve milli olanlarla, ipi başka mahfillerin elinde bulunanlar arasında geçeceği açıktır" diye konuştu. Erdoğan grup toplantısının ardından yaptığı açıklamada ise, "Hayırlı olan işte yavaş davranmamak lazım. Bahçeli'yi davet ettim, yanıt bekliyorum" dedi.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün yaptığı açıklamada 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden aday çıkarmayacaklarını ve Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini söylemişti. Bahçeli bu sözlerini bugünkü grup toplantısında da tekrarlamış ve işbirliğini 2019 seçimlerinden sonraki 5 yılda da sürdüreceklerini belirtmişti.

ERDOĞAN ; " AÇIKLAMAYI ÇOK ÖNEMLİ GÖRÜYORUM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü AK Parti grup toplantısında Bahçeli'nin sözlerini, "Ben Sayın Bahçeli’nin dün yapığı açıklamayı çok önemli görüyorum. Destek kararı için şahsım, partim ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum" şeklinde değerlendirdi.

"Birlikte yapacağımız çok iş var" diyen Erdoğan, grup toplantısının ardından yaptığı açıklamada ise, "Hayırlı olan işte yavaş davranmamak lazım. Bahçeli'yi davet ettim, yanıt bekliyorum" dedi.

UYUM YASALARI: MHP İLE EL ELE VERECEĞİZ

Anlıyorum ki bu kongrelerle birlikte 2019'a Mart ve Kasıma çok farklı gireceğiz. Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hazırlıklarını büyük ölçüde hazırlamak mecburiyetindeyiz. Bunları da özellikle MHP ile el ele vererek dayanışma içinde temenni ederim ki ana muhalefet de buna katılır, bu süreci hızlandırmamız gerekiyor.

YÖNETİM MODELİ OLUŞTURMAK İÇİN

Asıl olan yeni yönetim mimarimizin omurgasının nasıl oluşturulacağıdır. Hazırlıkları süratle bir araya getirerek önümüzdeki bir asrı kucaklayacak yönetim modeli oluşturmakta kararlıyız. İlk imtihan mahalli seçimlerdir. Mart 2019. Buna hazır mısınız? Kasım 2019. Hazır mısınız? Kapı kapı dolaşmaya da var mısınız?

BAHÇELİ'NİN 2019 DESTEĞİ: 7 AĞUSTOS RUHUNU YAŞAMAKTA KARARLIYIZ

Seçimler arefesinde sayın Bahçeli'nin yerli ve milli duruşunu özellikle vurgulamam lazım. Bu yerli ve milli duruşla birlikte inanıyorum ki ülkemizde bizi bölmek, ayrıştırmak isteyenler hedeflerine ulaşamayacaktır. Bizler 7 Ağustos ruhunu yaşamakta kararlıyız. Birileri diyor ki, "şu ne der, bu ne der". Biz ne deriz, aslolan budur. Sayın Bahçeli ile bir araya geliriz, ülkemizin dertlerini de konuşuruz, uyum yasalarının çalışmasını da arkadaşlar yapar yolumuza yürürüz.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler