ERDOĞAN RESMEN BÖYLE DEVLET BAŞKANI İLAN EDİLDİ

ERDOĞAN RESMEN BÖYLE DEVLET BAŞKANI İLAN EDİLDİ

Erdoğan'ın tek gündemi olan başkanlık olayı devletin tüm kademelerinde önemini koruyor. Referandum ya da yasal değişiklikler bir türlü oluşmayınca Erdoğan tarafından atanmış devlet görevlileri onu başkan ilan etmekte hiç bir sakınca görmüyorlar.

A+A-

Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın “Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’ni ziyareti esnasında Atatürk’ün resminden rahatsızlık duyduğu” şeklindeki haberlere ilişkin yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "devlet başkanı" olarak söz etmesi dikkat çekti.

ERDOĞAN ONU BOŞUNA MECLİS BAŞKANI SEÇTİRTMEDİ

Meclis Başkanlığı imzasıyla yapılan açıklamada Kahraman’ın, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (ABPA) Başkanlık Divanı Toplantısı için 10-12 Temmuz tarihleri arasında bir parlamento heyeti ile Roma’ya ziyarette bulunduğu anımsatılan açıklamada;  bazı basın ve yayın organlarında “TBMM Başkanı’nın Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’ni ziyareti esnasında Atatürk’ün resminden rahatsızlık duyduğu”  şeklinde iddiaların doğru olmadığı dile getirildi. Açıklamada şöyle denildi:

39 ÜLKEDE FALİYET GÖSTERİYOR

“Yurt dışında 39 ülkede faaliyet gösteren ve 42 şubesi bulunan Yunus Emre Enstitüsü Kültür Merkezinin Roma şubesi de ziyaret edilmiştir.

Basın ve yayın mensupları tarafından da takip edilen söz konusu ziyaret kamuoyuna yansımış bulunmaktadır.

Söz konusu ziyaret esnasında Devlet Başkanımızın resminin Enstitü’nün Roma şubesinde bulunmadığını gören Sayın TBMM Başkanı, bu eksikliği dile getirmiştir.

ÇARPITILDI DENİLDİ

Bundan hareketle Atatürk’ün resminden rahatsız olunduğunu ileri sürmek salt geniş bir hayal mahsulüdür. Bayrağımıza değer verilmesini istemek, İstiklal Marşı’mızdan rahatsız olunması anlamına nasıl gelmezse, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı’nın resminin bir kurumumuzda yer almaması hususunun dile getirilmesi de, orada mevcut bulunan Atatürk resminden rahatsız olunduğu çarpıtmasına imkan vermeyeceği açıktır.”

Meclis Başkanı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan defalarca "Devlet Başkanı" olarak söz etmesi dikkat çekti.

baskan-1.jpg