ERDOĞAN İLE PUTİN'DEN KRİTİK GÖRÜŞME

ERDOĞAN İLE PUTİN'DEN KRİTİK GÖRÜŞME

Türk askerleri şehit olmuştu. aşanan gerginliğin ardından Binali Yıldırım yaptığı açıklamada, karşılık vereceğiz demişti.

A+A-

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde Suriye krizinin çözüm sürecini ele aldı.

RUS DESTEKLİ SURİYE SALDIRISI MI KONUŞULDU

Dün El Bab operasyonu sırasında Rusya destekli Suriye jetleri tarafından bombalandığı ileri sürülen olayda Türk askerleri şehit olmuştu. aşanan gerginliğin ardından Binali Yıldırım yaptığı açıklamada, karşılık vereceğiz demişti. Görüşmenin bu çervede yapıldığı konuşuluyor, Kremlin ise şu açıklamayı yaptı.

ÖZEL SERVİSLER ÜZERİNDEN GÖRÜŞME

Aynı zamanda iki lider Dışişleri Bakanlığı, Savunma Bakanlığı ve iki ülkenin özel servisleri üzerinden terörle mücadele konusunda diyaloğa devam edilmesi için anlaştılar. 

ERDOĞAN ARAMIŞ

Kremlin Basın Servisi'nden yapılan açıklamada, görüşmenin Türkiye'nin inisiyatifi üzerine gerçekleştiği belirtildi.

KONUYA İLİŞKİN FAZLA AYRINTI VERİLDİ

Yapılan açıklamada, "Görüşme sırasında Rusya ve Türkiye'nin siyasi, ticari ve ekonomik işbirliğinin aktüel konularına ve ileride çeşitli düzeylerde gerçekleşecek temaslara değinildi. Suriye krizinin çözüm sürecine ilişkin fikir alışverişi yapıldı. Rusya ve Türkiye'nin Dışişleri Bakanlığı, Savunma Bakanlığı ve özel servisleri aracılığıyla terörle mücadele konusunda diyaloğa devam edilmesi için anlaşıldı" denildi.