Erdoğan Abdullah Öcalan İle Kimlerin Görüşeceğini Açıkladı !

Erdoğan Abdullah Öcalan İle Kimlerin Görüşeceğini Açıkladı !

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Slovakya ziyaretleri dönüşü Ankara Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

A+A-

İmralı görüşmelerine katılacak olanlarla ilgili BDP'lilerin sözlerini değerlendiren Erdoğan, "Kimin gidip gitmeyeceğine kendilerinin karar verme yetkisi yok, bu konuda adalet bakanlığımız kime izin verirse adaya onlar gider. Ailesi dışında gidecek olanlar Adalet Bakanlığımızın iznine tabidir. Kimin gidip gitmeyeceği konusunda hassasiyetimiz vardır. Çünkü bir çözüm sürecini başlatmış buluyoruz. Bu çözüm sürecine söylemleriyle, fiilleriyle gölge düşürecek olanlarla kaybedecek vaktimiz yok" dedi.

EMEKLİLİK TSK'DA RUTİNDİR, İDDİALAR ART NİYETLİLERİN ORTAYA ATTIĞI VİRÜSTÜR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Slovakya ziyaretleri dönüşü Ankara Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. TSK’daki istifa iddialarını yalanlarken, bunun silahlı kuvvetler içinde bir rutin olduğunu ifade ederken, "Burada sadece ortalığı karıştırmak isteyen art niyetlilerin, maalesef niyeti bozuk olanların ortaya attığı bir virüstür, başka bir şey değildir" diye konuştu. 

TSK'daki istifa iddialarını yalanlayarak, bunun silahlı kuvvetler içinde bir rutin olduğunu belirten Başbakan Erdoğan şöyle konuştu:

"Bu işin tek yetkili mercii TSK’dır. Biliyorsunuz 5 maddelik bir açıklama yaptılar bu 5 maddelik açıklama içerisinde de emeklilik olayı TSK’nın bir rutinidir. Orada hizmet süresini dolduranlar, o süreyi doldurduktan sonra isterse emekliliğini isteyebilir. Emekliliğini istedikten sonra da silahlı kuvvetlerimiz zaten onlara yol verir ve onlar da emekli olurlar. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bir defa, çok çirkin bir yaklaşım, bir zaafa düşmesi gibi yaklaşım tarzları hakikaten affedilir bir şey değil. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin asla böyle bir zaafa düşmesi söz konusu olmadığı gibi, sürekli olarak bunu sadece pilotlar olarak da ele almayın. Bu, kara içinde, deniz içinde, hava içinde, bu böyledir. Niçin pilotlardan işe giriyorsunuz da, kaptanı deryalarımızın olduğu, kaptanlarımızdan girmiyorsunuz. Bütün bunlar hepsi için geçerlidir ve gerek havada, gerek denizde, gerek karada, emeklilik süresini dolduranlar istediği zaman emekli olma şansına sahiptir. Bu konuyla ilgili olarak da Silahlı Kuvvetlerimiz bugüne kadar yaptığı uygulamayı yine onlar için yapıyor ve bu bir rutindir, değişik bir şey söz konusu değildir. Burada sadece ortalığı karıştırmak isteyen art niyetlilerin, maalesef niyeti bozuk olanların ortaya attığı bir virüstür, başka bir şey değildir. Zaten sitede de bu 5 maddeyle açıklanmış vaziyettedir."
Görkem DERVİŞ / ANKARA


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.