Ekrem İmamoğlu'nun Maça Gitme Kararında Bakan Soylu Depremi

Ekrem İmamoğlu'nun Maça Gitme Kararında Bakan Soylu Depremi

İstanbul'da AKP'nin normal itiraz sürecinin YSK tarafından sonlandırılmış olmasına karşın hala büyükşehir belediye başkanı mazbatası verilmeyen CHP Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Fenerbahçe- Galatasaray derbisinde stada gitmesinin engellenmesi girişimlerinin ar

A+A-

Henüz kesin olmayan ancak yapılan tüm itirazlar ve direnmelere karşılık AKP Adayı Binali Yıldırım'a karşı girdiği İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinde YSK sonuçlarına göre hala önde olan CHP Adayı Ekrem İmamoğlu'nun attığı her adım olay olmaya devam ediyor. En son Fenerbahçe- Galatasaray maçına gitmemesi için AKP tarafından gelen tüm tepkilere aldırmayarak stada giden ve taraftardan büyük ilgi gören Ekrem İmamoğlu'nun o gün engellenmeye çalışılmasının arkasından çok ilginç iddialar ortaya atıldı. İddiaların sahibinin ise AKP'nin destekçisi yazarlar içerisinde en keskin kalemlerden biri olan Nagehan Alçı'nın olması ise olayı daha da ilginç hale getiriyor.

ALİ KOÇ'A ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİLDİ

Habertürk yazarı Negehan Alçı, Süleyman Soylu'nun Fenerbahçe-Galatasaray maçı öncesi Ali Koç'u aradığını, İmamoğlu'nun maça gelmesinin yaratabileceği riskleri hatırlattığını, Ali Koç'un ise "Kendisini bu riskler konusunda uyarın bence" yanıtını verdiğini iddia etti.

NAGEHAN ALÇI AÇIKLADI

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan Ekrem İmamoğlu'nun "Kulüpleri tehdit ettiler, hem Beşiktaş'a, hem Fenerbahçe'ye 'Maça gelmesin' diye telefon açıldı" ifadesiyle ilgili yaşanan gelişmeyi aktardı.

Nagehan Alçı, Habertürk'te "Bütün detaylarıyla maçlar öncesi tehdit telefonları iddiası" başlığıyla yayımlanan yazısında "Ekrem İmamoğlu'nun pazar gecesi Fenerbahçe-Galatasaray derbisinden sonra bana açtığı telefonda dile getirdiği iddia iki gündür çok konuşuluyor" dedi.

ALÇI'NIN ANLATTIĞI DETAYLARDA SOYLU DEPREMİ

"Ekrem Bey'in sözlerini yeniden hatırlatayım: 'Beni bu maçlara gitmekten alıkoymaya çalışanlar oldu. Kulüpleri arayıp tehdit ettiler. Hem Beşiktaş'a hem Fenerbahçe'ye, 'İmamoğlu maça gelmesin' diye bir Bakan telefon açtı. 'Yazımda geçen Bakan'ın ismini muhabir arkadaşlarımız pazartesi günüİmamoğlu'na sordular. O da 'Bunu kendisi açıklasın' diyerek isim vermedi.

KİM BU BAKAN DEDİ VE...

Peki ama kim bu Bakan? Böyle bir olay yaşandı mı? Tehdit edilen kulüp yöneticileri gerçekten var mı? Varsa, bu yöneticiler Ekrem İmamoğlu ile aldıkları telefonları paylaştılar mı?

Nagehan Alçı: Süleyman Soylu, İmamoğlu'nun Maça Gelmesi Konusunda Ali Koç'u Aramış
Açıkçası kimsenin gerçeklerin peşinde olmadığı, herkesin bulunduğu cepheye göre otomatik tavır takınarak hayatını sürdürdüğü şu günlerde zamanın ruhuna inat bu soruların peşine düştüm.

İMAMOĞLU NE DEMİŞTİ

GERÇEKLERİ ORTAYA KOYMA

Herkesin bildiği gibi benim de bir dünya görüşüm ve desteklediğim siyasi parti var. Fakat bu durum adaletten ayrılmadan objektif gerçekleri ortaya koyma arayışıma engel olamaz.

Hikayenin bütün parçalarını birleştirmek için hem devlet bürokrasisinin tepelerinden hem spor dünyasından hem de siyasetten çok farklı kaynaklarla konuştum. Tahmin edersiniz ki bu bilgileri benimle isimlerini gizli tutmak kaydıyla paylaştılar.

CUMA AKŞAMI BAŞLAYAN SİLSİLE

Bilindiği gibi Beşiktaş-Başakşehir maçının öncesinde cuma akşamısosyal medyada, özellikle de bir semtimizde ciddi bir hareketlilik yaşandı. Son derece nahoş ve sosyal kutuplaşmayı azdıracak küfürlü-hakaretli görüntüler ortaya çıktı.

Hem bu görüntüler hem de polis istihbarat birimlerinin geçtiğimiz hafta sonuna dair raporları sebebiyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Fenerbahçe-Galatasaray maçı öncesi Ali Koç'u aramış.

İçişleri Bakanı olarak, kamu güvenliğinin yanı sıra spor güvenliğinden de sorumlu olduğunu ifade ederek İmamoğlu'nun maça gelmesinin yaratabileceği riskleri hatırlatmış.

Ardından daKoç'a, 'Kendisini bu riskler konusunda uyarın bence' diye eklemiş.

ALİ KOÇ, CAN BARTU'NUN CENAZESİNDE İMAMOĞLU'NA NE DEDİ?

Çok farklı kaynaklardan teyit ettirdiğim diğer bir bilgi, Ali Koç'un Bakan Soylu'ya 'Ben Sayın İmamoğlu'nu bir gün önce Can Bartu'nun cenazesinde bu yönde uyardım ancak yine de maça geleceğini söyledi. İzin verirseniz bir de sizin aradığınızı ifade edeyim. Böylesi daha etkili olur' dediği yönünde.

Bunun üzerine Soylu, Koç'a 'Elbette iletebilirsiniz' yanıtını vermiş ve Ali Koç, Ekrem İmamoğlu'nu arayarak bu görüşmeyi aktarmış.

BEŞİKTAŞ: BİZE ASLA HİÇBİR TELEFON GELMEDİ

Beşiktaş cephesine gelince...

BJK yetkililerinin bana ulaşarak anlattıkları şu: Maçın öncesinde hiçbir şekilde Süleyman Soylu, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ı aramamış ve Ali Koç'a ifade ettiği türden bir uyarı yapmamış.

Nagehan Alçı: Süleyman Soylu, İmamoğlu'nun Maça Gelmesi Konusunda Ali Koç'u Aramış
Yani İmamoğlu'nun Beşiktaş-Başakşehir maçına gelmemesini en ufak ima eden bir temas olmamış.

Maçın ertesi günü, yani pazar sabahı Süleyman Soylu, Fikret Orman'ı arayıp, siyasetin stadyumlara girmesinden duyduğu üzüntüyü ve kaygıyı dile getirmiş.

Bunun devamında olası risklere dikkat çekmiş. Ancak Beşiktaş yönetimine göre bu konuşma son derece nazik ve samimi bir havada gerçekleşmiş.

'Asla bir tehdit söz konusu değil. Zaten telefon maçtan sonra geldi. Maçın ertesi günü neyin tehdidi olabilir?' diye konuşuyor Beşiktaş yöneticileri.

Sonuç olarak yaşananlar bundan ibaret. Elbette yorumunu herkes kendine göre yapabilir."

CHP İstanbul Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu Kimdir ?

CHP İstanbul Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu Kimdir ?

CHP'nin çok konuşulan bir çok adayının içerisinden sıyrılarak mega kent İstanbul'a Büyükşehir belediyesi Başkan Adayı olmayı başaran Beylikdüzü belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kimdir nerelidir mesleği ve yaşı nedir ?

Fenerbahçe Ve Galatasaray Taraftarından İmamoğlu Sloganları

Fenerbahçe Ve Galatasaray Taraftarından İmamoğlu Sloganları

Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarı, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu için türbinleri ayağa kaldırdı tezahürat yaptı.

İlgili Haberler