Ekrem İmamoğlu'ndan Binali Yıldırım'a Yanıt Erdoğan'a Çağrı

Ekrem İmamoğlu'ndan Binali Yıldırım'a Yanıt Erdoğan'a Çağrı

Binali Yıldırım Erdoğan ve bazı bakanlar ile seçim değerlendirmesi adı altında Dolmabahçe Sarayı toplantısı sonrası Ekrem İmamoğlu'na yönelik sözlerine çok net ve açık yanıt geldi.

A+A-

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul'da başkanlık yarışında önde olan Ekrem İmamoğlu açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın 'Türk halkının sinirlerini bozmayın' sözlerine yanıt verdi. İmamoğlu, "Ben gelince Türk halkının yüzü güldü. Biz kimsenin sinirini bozmayız. Keşke gece boyunca halkın sinirini bozan AA'ya tek bir cümle söyleseydin." dedi. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da "Sayın Cumhurbaşkanı, lütfen bu süreci toparlayınız." diyerek çağrıda bulundu.

İŞTE İMAMOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

"Size oy vermeyen insanlarla diyalog kurmanız, sürece katmak, şeffaf olmak, bir kentin birçok sorununu çözüyor."

"Rakibime oy vermiş, AK Partili veya diğer partilerden, her seçmenin benim başımın üstünde yeri var. Kimin oy verdiğine bakmaksızın hizmet edeceğim."

" “Bazı propagandalar yapılıyor üzülüyorum, bazı sözler söyleniyor üzülüyorum ve artık sosyal medya ciddi bir iletişim alanı bazı konularla ilgili orada yorumlar yapılıyor gerçekten üzülüyorum özellikle bir hususu paylaşmak istiyorum bir kelime canımı sıkıyor. Oy hırsızı diye bir şey yazılıyor benim bir tek hırsızlık bildiğim şey var o da gönül hırsızlığı yaparım, gönülleri çalarım, gönülleri kazanırım. Başka hiçbir işten anlamam hırsızlık namına gönüllerini kazanmaya geliyorum. Bu hiç zor değil çünkü hiç kimseye ön yargım yok."

İBB ÇALIŞANLARINA MESAJ

"İBB çalışanlanlarına birkaç şey söylemek istiyorum. Alınteri akıtan herkesin yeri başımın üstüdür, ben onlara hükmetmeye gelmiyorum, ortak çalışmaya geliyorum. Yüreğimin sıcaklığını hissettikçe benimle çalışmaktan keyif alacaklar. Görecekler ki adamcılıktan partizanlıktan çok yorulmuşlar. Bizim dönemimizde haklarına kavuşacaklar. En düşük ücret 2 bin 200 lira olacak. Bu bizim seçim sahası tahhüdümüzdü."

"Kimseyi zoraki mitinge yollamayacağım. Kadın çalışanlarına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde izin vereceğim."

BİNALİ YILDIRIM'A YANIT

"Rakibimizin konuşmasında bir şey dikkatimi çekti, 'Türk halkının sinirlerini bozmayın' dedi. Ben gelince Türk halkının yüzü güldü. Biz kimsenin sinirini bozmayız, sinirini bozan unsurlarla mücadele ederiz. Keşke gece boyunca halkın sinirini bozan Anadolu Ajansı'na tek bir cümle söyleseydin."

"Takmışlar 'kendini belediye başkanı olarak tanımladı'. O gün 3 bin oyla kazandığınızı ilk açıklayan sizdiniz."

"Somut itirazlar, maddi hatalar düzeltinsin ama biz bu şehrin 16 milyon insanın iradesine saygı duyuyoruz."

"'Dünya bizi izliyor, demokrasi adına hızlı hareket edelim' derken yanlış anlaşılmışız. Bana gelen bir tebrik yok. Ama dünyanın her kentinden tebrik alacağımı duyuyor gibiyim. O konudaki eleştiriyi kabul etmiyorum."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ÇAĞRI

"Tekrarlıyorum, sayın Recep Tayyip Erdoğan bu sürece katkı sunmalıdır. Bu katkı Türkiye'nin ekonomisinden huzuruna birçok şeyi etkileyecek önemli bir katkıdır. Sayın Cumhurbaşkanı, lütfen bu süreci toparlayınız."

CHP İstanbul Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu Kimdir ?

CHP İstanbul Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu Kimdir ?

CHP'nin çok konuşulan bir çok adayının içerisinden sıyrılarak mega kent İstanbul'a Büyükşehir belediyesi Başkan Adayı olmayı başaran Beylikdüzü belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kimdir nerelidir mesleği ve yaşı nedir ?

Fatih Tezcan'dan CHP'ye Kanlı Tehdit

Fatih Tezcan'dan CHP'ye Kanlı Tehdit

Analiz merkezi com'un genel yayın yönetmeni Gazeteci Fatih Tezcan CHP zorla seçimi alırsa 5.000 -10.000 kadar akarak değil marmara denizi kadar kan akması lazım genede alamazsınız dedi

İlgili Haberler