Dünya belediye Başkanı Olamadı Yine CHP'ye Sardı

Dünya belediye Başkanı Olamadı Yine CHP'ye Sardı

Ankara Büyükşehir belediye başkanı İbrahim Melih Gökçek, CHP ve Sarıgül'ü yine diline doladı.

A+A-
Gökçek'ten şok eden Sarıgül iddiası!

Ankara Büyükşehir belediye başkanı İbrahim Melih Gökçek, CHP ve Sarıgül'ü yine diline doladı.

Büyük reklamlar ile aday olduğu Dünya belediye Başkanlığı yarışında, ilk 10 arasına bile giremeyen İ.Melih Gökçek, gündemde kalmak için sansasyonel stratejisine yine CHP ile devam ediyor.

Dünya belediye Başkanlığı adaylığını yayınlayan yüzlerce gazete, TV ve haber sitesinden ise tık yok. İ.Melih Gökçek ise, Dünya belediye Başkanlığına hiç aday olmamış gibi bu konudan bahsetmiyor. Şimdi ki konusu ise yine bir türlü tahminlerini tutturamadığı CHP uzmanlığı.

Muhalif Gazete de yer alan haber şöyle.
 
 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in gündeminde yine CHP vardı. Katıldığı bir televizyon programında Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP 'ye katılması konusunu yorumlayan Gökçek şunları öne sürdü:
 
"Baronlarla Sarıgül'ün arası çok iyidir"
 
"Sarıgül CHP'ye girdiği zaman, ister belediye başkanlığına aday olsun ister olmasın, maksimum 1 sene bilemedin 1.5 sene sonra genel başkan. Kılıçdaroğlu onu partiye alırsa bana da sürpriz olur. O zaman Sarıgül CHP'ye genel başkan olacak mı, olmayacak mı diye Kılıçdaroğlu ile iddiaya girebiliriz. Kalıbımı basarım, imzamı da atarım seçilse de seçilmese de 1 veya 1.5 sene içerisinde CHP'nin genel başkanı. Yani genel seçimlere Sarıgül ile girebilirler. Çünkü Kılıçdaroğlu'nu değiştirmek için baronlar İstanbul'da karar verdiler, baronlarla Sarıgül'ün arası da çok iyidir bilirim. Kılıçdaroğlu'nu da baronlar getirdi ama baktılar ki adamda yeterli kapasite yok. Tam bir balon yani."
 
"Bu ne demek biliyor musun!"
 
Çin Başbakanı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'na "keşke bizde de sizinki gibi bir anamuhalefet olsa" sözlerini de esprili bir dille yorumlayan Gökçek, "Bu ne demek biliyor musun, senin gibi bir muhalefet olsa biz çoktan demokrasiye geçeriz çünkü nasılsa kabiliyetsiz biz de hep iktidarda kalacağız demektir. Bunun anlamı bu. Tebrik ediyorum adamcağızı. Yüzde yüz isabet olmuş. Hani halk arasında bir laf var kaymaklı kadayıf diye bu da kaymaklı muhalefet, bundan güzeli olur mu?" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT