DOLARDA SERT ÇIKIŞ

DOLARDA SERT ÇIKIŞ

Dolar/TL dün, 3,63 seviyelerine kadar gerilemesinin ardından, ABD'de açıklanan enflasyon ve perakende satışlar...

A+A-

Dolar/TL dün, 3,63 seviyelerine kadar gerilemesinin ardından, ABD'de açıklanan enflasyon ve perakende satışlar verisinin beklentilerin üzerinde gelmesiyle yükselişe geçti ve 3,70'in üzerini test etti. Küresel piyasalarda devam eden risk iştahı ile bu seviyelerde tutunamayan dolar/TL, günü 3,65 seviyesinden tamamladı. Güne yükselişle başlayan dolar/TL 3,67 seviyelerinden işlem görüyor.


Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın dün ABD Temsilciler Meclisinde yaptığı sunumun, yatırımcılar tarafından "şahin" olarak algılandığını belirterek, Fed üyesi Eric Rosengren'ın "bu yıl en az üç kez veya biraz daha fazla faiz artırmanın uygun olacağını düşünüyorum." ifadelerinin bu yıla ilişkin faiz artırım beklentilerini artırdığını kaydetti.

ABD'de açıklanacak konut başlangıçları verisi ile Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantı tutanaklarının piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını dile getiren analistler, dolar/TL'de 3,65 seviyesinin destek olarak önce çıktığını, 3,70'in ise direnç konumunda olduğunu ifade etti.

 

karar

ÜLKÜCÜLER'DEN  BAHÇELİ'YE BARIŞ MANÇO'LU KAPAK

ÜLKÜCÜLER'DEN BAHÇELİ'YE BARIŞ MANÇO'LU KAPAK

Ülkücüler Devlet Bahçeli'nin Erdoğan'a verdiği desteğe öfkelerini öyle bir yolla gösterdiler ki..

İZMİR'DEN TÜYLERİ DİKEN DİKEN EDEN GÖRÜNTÜLER

İZMİR'DEN TÜYLERİ DİKEN DİKEN EDEN GÖRÜNTÜLER

AKP'nin "Referandumda % 50 alamazsak iç savaşa hazır olun" çağrısı yaptığı gün İzmir'den Türkiye'yi, özgürlük, bağımsızlık ve demokrasi duyguları ile kucaklayan bir video paylaşıldı.

İlgili Haberler