DİYARBAKIR SALDIRISINDA KAFALARI KARIŞTIRAN İDDİA

DİYARBAKIR SALDIRISINDA KAFALARI KARIŞTIRAN İDDİA

Saldırı hakkında en çarpıcı açıklama gözaltında olup ifadesi sonrası serbest bırakılan Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir'den geldi.

A+A-

Serbest bırakılan HDP Diyarbakır milletvekili Ziya Pir Twitter'dan çok çarpıcı bir açıklama yaptı. Diyarbakır saldırısının arkasında IŞİD'in olduğunu söyleyen Pir, saldırının hedefinde HDP'li milletvekillerinin olduğunu savundu.

9 HAYAT KARARDI

İHA Diyarbakır'daki saldırıyı IŞİD üstlendi Diyarbakır'da meydana gelen ve 2 polis, 1 teknisyen ve 6 sivilin hayatını kaybettiği saldırıyı IŞİD üstlenmişti.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada  ise saldırıyı PKK'nin yaptığı açıklanmıştı. Saldırı hakkında en çarpıcı açıklama gözaltında olup ifadesi sonrası serbest bırakılan Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir'den geldi.

KIL PAYI KURTULDULAR

Biri Edirne, diğeri Kocaeli’de Ziya Pir saldırının hedefinin gözaltındaki HDP'liler ve eşbaşkanlar olduğunu iddia ederek Twitter'dan şöyle yazdı: "IŞİD saldırıyı o karakolda hukuksuzca tutulan HDP'lilere yaptı.

İLÇE BAŞKANI HAYATINI KAYBETTİ

Çüngüş ilçe başkanı hayatını kaybetti. F. Yüksekdağ ve S.S. Önder kıl payı kurtuldu" "S. Demirtaş, N. Aydoğan, G. Yıldırım ve ben saldırıdan biraz önce çıkarılmıştık. Onlarca HDP ve DBP'li ise 26 gündür orada gözaltında" 

İŞTE O İDDİA MESAJLARI

1-216.jpg

2-192.jpg

kaynak;sputnik