DİKKAT; YENİ YIL GECESİ SOKAKTA KALABİLİRSİNİZ

DİKKAT; YENİ YIL GECESİ SOKAKTA KALABİLİRSİNİZ

Meteorolojinin yoğun kar yağışı açıklamasından sonra ulaşım şirketlerinden peş peşe açıklamalar gelmeye başladı. İşte THY'nin kötü haberi

A+A-

İstanbul'u etkisi altına alması beklenen yoğun kar yağışı beraberinde bir çok ulaşım olanağında krize neden oldu. Yılbaşı dolayısı ile çok yoğun olması beklenen tüm ulaşım seçeneklerinde meydana gelecek iptallerin yanı sıra THY'den önemli bir uyarı geldi.

YILBAŞI GECESİ SOKAKLARDA GEÇEBİLİR

THY meydana gelecek yağış sırası ve sonrasında ksaklık yaşanmaması için Atatürk Havalimanı’nda uçuşların 30 Aralık ve 31 Aralık gecesinde yüzde 25 azaltılacak.

THY'DEN İPTALLER AÇIKLAMASI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından yapılan açıklamada,” 30.12.2016 Cuma 03.00’dan itibaren 31.12.2016 Cumartesi 03.00’a kadar beklenen ağır meteorolojik şartlar (kar yağışı,buzlanma,kuvvetli rüzgar) sebebiyle Atatürk Havalimanı’nda seferlerin yüzde 25 oranında azaltılmasına karar verilmiştir. 

UÇUŞ BİLGİLERİNİZİ TEYİD EDİN

Yolcuların uçuşları hakkında bilgiyi bilet aldıkları havayolu kuruluşlarından temin etmeleri tavsiye edilir ” denildi.
Uzmanlar bu geceden itibaren kar yağışının etkili olacağına dikkat çekerken özellikle 31 Aralık gecesinde talep düşmesi nedeniyle de dünyanın birçok yerinde uçuşlarda ciddi oranda iptaller olduğunu da belirtiyorlar.

 

1878_1-003.jpg

twitter-009.jpg

face-begen.png