DEVLET BAHÇELİ'DEN AKP İLE ORTAK KAMPANYA AÇIKLAMASI

DEVLET BAHÇELİ'DEN AKP İLE ORTAK KAMPANYA AÇIKLAMASI

Devlet Bahçeli MHP'yi adım adım AKP ile birleşmeye götürecek açıklamaları yapmaya devam ediyor. İşte Bahçeli'nin teşkilata referandum genelgesi.

A+A-

MHP lideri Devlet Bahçeli parti örgütüne yönelik yayınladığı genelgede Türkiye'nin kuşatma altında olduğunu iddia ederek 'Rusya ve Batı ittifakı karşımızdaki düşman kampını devamlı güçlendirmekle uğraşmaktadır' dedi. 

Genelgenin girişinde Rusya'ya sert cümlelerle yüklenen Bahçeli, yeni bir toplumsal uzlaşı gerekliliğine de dikkat çekerek şu satırlara yer verdi: 'Türkiye’nin yönetim yapısını sakatlayan, hukuk ve anayasa tartışmalarını alevlendirip kriz ve kaosu derinleştirme ihtimali taşıyan hükümet etme sistemindeki fiili dayatmanın yeni bir toplumsal sözleşmeyle giderilmesi önşarttır.'

Bahçeli genelgenin devamında teşkilatların uyması gereken kuralları da 9 madde halinde sıraladı. 

Maddeler arasında özellikle, "Referandumda aynı tercihler içinde bulunacağımız siyasi parti ya da partilerle gerek görüldüğü takdirde ortak çalışmalar da belirli sınır ve eşikler çerçevesinde yapılabilecektir." satırları dikkat çekti. 'Ortak çalışma' vurgusu AK Parti ile referandum öncesinde ortak çalışma yapılabileceğinin sinyali olarak yorumlandı.

 

hürriyet
 

VİDEO; KÜRT AŞİRET LİDERLERİ REFERANDUM OYLARINI AÇIKLADILAR

VİDEO; KÜRT AŞİRET LİDERLERİ REFERANDUM OYLARINI AÇIKLADILAR

Referandum açıklamaları kapsamında Kürtlerin ve PKK'nın Hayır kampanyası yyürüttüğünü açıklayan Erdoğan'a Kürt aşiretlerinden destek geldi

VİDEO; KIZ ARKADAŞI İLE TARTIŞIP KENDİSİNİ BOŞLUĞA BÖYLE BIRAKTI

VİDEO; KIZ ARKADAŞI İLE TARTIŞIP KENDİSİNİ BOŞLUĞA BÖYLE BIRAKTI

Dün akşam saatlerinde Van AVM'nin üst katına çıkan bir genç kız arkadaşı ile yaptığı tartışmanın ardından kendini boşluğa bırakarak intihar etti.

İlgili Haberler