Devlet Bahçeli Erdoğan’ı böyle tehdit etti

Devlet Bahçeli Erdoğan’ı böyle tehdit etti

Brüksel seyahati öncesi yaptığı açıklama ile Kadir Topbaş'ın damadının tahliyesini savunan Erdoğan'ın sözlerine çok üzülen devlet Bahçeli Erdoğan’a böyle sitem etti.

MHP Genel Bahçeli, Erdoğan'ın "FETÖ'nün siyasi ayağı"  başlıklı  açıklamalarına yanıt verdi. Bahçeli'nin açıklamasında Erdoğan'ın Kadir Topbaş'ın damadı Kavurmacı'nın tahliyesini savunmasına oldukça incindigi dikkat çekti. Erdoğan'a yumuşak bir serzenişte bulunan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü.

SÖZLERİMDEN RAHATSIZ OLMUŞ

Bahçeli, "Anlaşılan odur ki, Sayın Cumhurbaşkanı hiç beklemediğim, arzu ve tahmin etmediğim ölçüde grup konuşmamdaki bu sözlerden rahatsız olmuştur" dedi.

KENDİ İŞLERİ İLE UĞRAŞSINLAR SÖZLERİNE ÜZÜLMÜŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliyesine ilişkin Bahçeli tarafından yapılan eleştirilere, "Bunu kalkıp da siyasi partinin içerisinde bu şekilde AK Parti'ye fatura kesmeye kalkmak kimsenin haddi değil. Önce bunlar kendi işleri ile uğraşsınlar" yanıtını vermişti.

Erdoğan'ın bu sözlerine tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Partimizin bu haftaki Meclis grup toplantısında FETÖ’nün siyasi ayağı hakkındaki yorum ve değerlendirmelerim ses getirmiş, yankı bulmuştur. Haklı bir şekilde FETÖ’nün siyasi ayağının üzerine gidilmesi, bu kapsamdakilerin tespit ve teşhirinin yapılmasını istemiş, dilemiştim. Anlaşılan odur ki, Sayın Cumhurbaşkanı hiç beklemediğim, arzu ve tahmin etmediğim ölçüde grup konuşmamdaki bu sözlerden rahatsız olmuştur. 

CEVAPSIZ KALMAYACAKTIR DİYE TEHDİT ETTİ 

Sayın Erdoğan’ın, 24 Mayıs 2017’de Brüksel’e seyahati öncesinde üzücü ve üslup açısından sorunlu açıklamaları cevapsız kalmayacaktır. FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili bugüne kadar hiçbir adım atılmaması milli vicdanı ziyadesiyle sarsmış ve yaralamıştır. Bu açıktır" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ AÇIKLAMASINI ŞÖYLE SÜRDÜRDÜ 

Sayın Erdoğan’ın, siyasi ayakla ilgili temizlik yapılmadığını iddia edenin, iddiasını ispatlaması gerektiğine vurgu yapması temelsizdir.
Devleti yöneten bellidir. FETÖ’yle irtibat ve iltisakı olanların isim listesi hükümetin elindedir.İspat değil,icraatın konuşulması lazımdır.
“Kendi içindeki işleriyle uğraşsınlar, onları temizlesinler.” deniliyor. 

Şahsıma, FETÖ’cülerin isimlerini versinler ne yapacağımı görsünler.
Sayın Cumhurbaşkanı, malumunuz, adalet ve hukuk herkese eşit uygulanmalıdır. Kavurmacı’yı bırakın, kavrulan ülkeye bakın.

“İhanet içinde olan babamın oğlu da olsa gözünün yaşına bakmayacağız” açıklamasının sonuna kadar ardında durulması tavizsiz temennimizdir.

İlgili Haberler