DEV HOLDİNGİN ARAZİSİNDE GÖMÜLÜ DENİLEN  TONLARCA ALTIN ARANIYOR

DEV HOLDİNGİN ARAZİSİNDE GÖMÜLÜ DENİLEN TONLARCA ALTIN ARANIYOR

"Angel’s Peninsula" adlı otelinin arazisinde Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü (TKİ) ekip ve ekipmanlarının da yardımıyla arama yapılıyor.

A+A-

 

Başarısız darbe girişimi ardından tüm mallarına el konulan ve bir çok şirketine kayyum atanan dev holdinge ait arazilerde altın gömüldüğü iddia edilmişti. Patronu Akın İpek'in yurt dışına kaçtığı bilinen holdingin uzun yıllardır altın madeni işlettiği biliniyor. İddialar çıkartılan altının büyük bir bölümünün kayıt dışı olarak gizlendiği doğrultusundaydı.

 

BÜYÜK GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALTINDA DİDİK DİDİK ARANIYOR

 

FETÖ’nün kasası olduğu iddia edilen Koza-İpek Grubu’nun kayyum atanan Marmaris’teki "Angel’s Peninsula" adlı otelinin arazisinde Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü (TKİ) ekip ve ekipmanlarının da yardımıyla arama yapılıyor.

 

İSMİ DEĞİŞTİ

 

Kayyum atandıktan sonra ismi “Angel’s Marmaris” olarak değiştirilen otelin denize uzanan burun kısmında yapılan arama çalışmaları nedeniyle bölgeye giriş yasaklandı. Yasak nedeniyle denize konulan şamandıralarla da teknelerin bölgeye yanaşmalarının engellendiği öğrenildi. Aramalar sebebiyle Ankara’dan gönderilen askeri bir ekibin de güvenliği sağladığı bildirildi.

 

Geçtiğimiz temmuz ayının başında otelde 18 ton altın saklandığı iddiaları üzerine başlatılan aramalarda, Türk mühendislerince geliştirilen özel bir cihazla toprağın altında metal bulunduğunun tespit edildiği öğrenildi. Aramalara Kurban Bayramı dolayısıyla ara veren ekibin çalışmalarına önümüzdeki pazartesi günü tekrar başlayacakları belirtildi.

 

Angel’s Marmaris’in bulunduğu Turgut Mahallesi sakinleri, yaklaşık 1,5 aydır otelde kazı çalışması yapıldığını, bunu yükselen seslerden anladıklarını dile getirdi.