DEV HOLDİNGE ATANAN KAYYUM HAKKINDA İLGİNÇ İDDİALAR

DEV HOLDİNGE ATANAN KAYYUM HAKKINDA İLGİNÇ İDDİALAR

FETÖ'den tutuklanan Kınaş şirketinin sahibi Hamdi Kınaş'ın ‘devretmek' zorunda kaldığı şirketinin avukatı ile el konan Boydak Holding'in kayyumu aynı isim çıktı

A+A-

Kayseri’deki FETÖ soruşturmasından sonra ortaya çıkan ilişkiler kafaları karıştırdı. Türkiye'nin yakından tanıdığı Boydak Holding yönetimi Cemaate destek vermekle suçlanarak cezaevine konulmuş dev şirketler gurubunun başına ise kayyum atanmıştı. TMSF'ye devredileceği konuşulan dev holdingin başına getirilen ismin isileri sürüldü.e çok ilginç ilşkiler yumağı içerisinde olduğu 

HUKUKEN MÜMKÜN MÜ?

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, FETÖ'den tutuklanan Kınaş şirketinin sahibi Hamdi Kınaş'ın ‘devretmek' zorunda kaldığı şirketinin avukatı ile el konan Boydak Holding'in kayyumu aynı isim çıktı. Avukat Ramazan Aslan 18 Ağustos 2016 tarihinde Boydak Holding'te kayyum heyeti başkanlığına getirildi.

İLGİNÇ İLŞKİLER YUMAĞI

12 gün sonra ise Arven Yapı'nın vekaletini aldı. Böylelikle Avukat Aslan, hem FETÖ'den el konan şirketin kayyumu, hem de eski sahibi FETÖ'den cezaevinde olan şirketin avukatı oldu.

FETÖ KASASI GİBİ KULLANDI İDDİASI

Hamdi Kınaş'ın, 30 yıllık inşaat şirketi Kınaş Yapı'yı FETÖ yapılanmasının ‘kasası' gibi kullandığı iddia edildi. 17-25 Aralık'tan sonra başlatılan paralel devlet yapısı operasyonundan sonra Kınaş yurtdışına kaçmak isterken 19 Ocak 2016'da yakalandı ve tutuklandı.

HÜKÜMETİ DEVİRMEYE TEŞEBBÜS SUÇLUSU

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Kayseri Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede de hükümeti devirmeye teşebbüs ile suçlandı.

İlgili Haberler