CUMHURİYET'E OPERASYONUN PERDE ARKASI

CUMHURİYET'E OPERASYONUN PERDE ARKASI

Aslında Cumhuriyet'i basmanın perde arkasında çok farklı bir amaç var. İşte Cumhuriyet'i kimlerin neden ele geçirmek istediğinin perde arkası.

A+A-

 

Hakkında gözaltı kararı verilen isimlerden olan Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, kısa süre önce Cumhuriyet'in kayyum atanması için Saray'a şikayet edildiğini söylemişti.

KİMİ KAST ETMİŞTİ

Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, 14 Ekim'de Twitter'dan yaptığı açıklamada "Saray'ın himayesinde bu gazeteyi ele geçiremezsiniz, izin vermeyiz. Bunun için daha çok skandala, kepazeliğe, çamura batmanız gerekecek" demişti.

İŞTE O GÜN YAZDIKLARI

Birileri, son çare olarak Beştepe'deki Saray'a gitmişler: Cumhuriyet Gazetesi'nin bu yönetimin elinden alınması için son ümidimiz sizsiniz' 'Ne olur, devreye girin ve Cumhuriyet Gazetesi'ni bize verin' demişler.

1 YIL ÖNCE DENETİM YAPILMIŞTI

Cumhurbaşkanlığı da bu dilekçenin gereğinin yapılması için Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne yollamış. Saray'dan gelen talimat üzere derhal harekete geçen Genel Müdür, aynı konuda bir yıl önce denetim yaptıklarını ve rapor verdiklerini unutup, emrin gereğini yerine getirmek için acilen yeni bir rapor düzenlettirmiş. Eskisinin tam tersi. Hukuken bir kıymeti, hükmü yoktur.

YÖNETİMİ ELE GEÇİRMEK İÇİN UĞRAŞIYORLAR

Üzüntü verici olan, 'Atatürkçü', 'Yurtsever', 'Cumhuriyetçi' geçinip, bu gazete sayesinde hâlâ itibar gören bazı muhterislerin, hırsının akıllarının önüne geçmesidir. Saray'ın destek ve himayesinde Cumhuriyet Gazetesi yönetimine gelmek için kirli işbirliği hangi aklın ürünüdür?
"Saray'dan tescilli Atatürkçü Cumhuriyet Gazetesi" fikriniz enteresan olmuş. Sayenizde gazeteye kayyım atayabilirler.

SARAYDAN HİMMET DİLENMEK

Saray'dan himmet, yardım dilenerek, Cumhuriyet Gazetesi ne müdahale edilmesine fırsat yaratmanız takdire şayan(!), size minnettar olacaklar. Ammavelakin, gazeteye/vakfa kayyım ya da yönetici olarak sizi atayacaklarına inanacak kadar avanak ya da saf mısınız gerçekten?
Saray'ın himayesinde bu gazeteyi ele geçiremezsiniz, izin vermeyiz. Bunun için daha çok skandala, kepazeliğe, çamura batmanız gerekecek.

CUMHURİYET BİNASI ÖNÜNDEN CANLI YAYIN