Çiftlik Bank yönetiminden bir kişi daha yakalandı

Çiftlik Bank yönetiminden bir kişi daha yakalandı

Kurdukları saadet zinciri ile tekbirli videolarla tanıtım yaparak binlerce kişiyi 500 Milyon Dolar dolandıran Çiftlik bank çetesinin sosyal medyada tanıtımını organize eden Umeyr Karakoç  Gözaltına alındı.

A+A-

Çiftlikbank soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Çiftlikbank'ın sosyal medya sorumlusu Umeyr Karakoç gözaltına alındı.

ÇEKMEKÖY'DE SAKLANIYORDU

Çiftlikbank'a yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Çiftlikbank'ın sosyal medya sorumlusu Umeyr Karakoç yakalandı. Konuya ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamada, Çiftlikbank olarak bilinen sistemin kurucuları hakkında "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suç örgütüne üye olma", "bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.

KAYYUM ATANMIŞTI

Soruşturma kapsamında Çiftlikbank kurgusunda yer alan şirketlere hâkim kararlarıyla kayyum atandığı, ayrıca eylemler açısından gerekli mali raporların hazırlanması amacıyla Mali Suçları Araştırma Kurulu ve Vergi Denetim Kuruluyla irtibata geçildiği kaydedildi. Açıklamada, "Atılı suçlara iştirak eden çok sayıda şüpheli yakalanmış, yakalanan şüphelilerden bir kısmı tutuklanmış, bir kısmı hakkında da adli kontrol tedbiri uygulanmıştır. Soruşturma kapsamında aranıp yurtdışında oldukları belirlenen şüpheliler hakkında kırmızı bülten çıkarılmış ve Adalet Bakanlığı aracılığıyla bu şüphelilerin bulundukları ülkelerden iadeleri talep edilmiştir" denildi.

MEHMET AYDIN'A KIRMIZI BÜLTEN

SOSYAL MEDYA KAMPANYASINI YÜRÜTÜYORDU

Açıklamada 10 Ocak 2018 tarihinde hakkında yakalama kararı olan Çiftlikbank'ın sosyal medya sorumlusu şüpheli Umeyr Karakoç'un Çekmeköy'de saklandığı evde yakalanıp gözaltına alındığı belirtildi.

(Gamze Erdemir /İHA)

Çiftlik Bank Mehmet Aydın'dan Bahama'da güzellerle tatil

Çiftlik Bank Mehmet Aydın'dan Bahama'da güzellerle tatil

80 bin kişiyi milyonlarca lira dolandırarak yurt dışına kaçan İmam Hatip terk 27 yaşındaki Mehmet Aydın'ın Bahamalar'da 15 gün güzel kadınlarla birlikte tatil yaptığı eşi Sıla Aydınla'da bu yüzden boşanma aşamasına geldiği ortaya çıktı.

Çiftlik bank dolandırıcılığında flaş gelişme

Çiftlik bank dolandırıcılığında flaş gelişme

Çocuk yaşta Mehmet Aydın adlı kişinin binlerce kişiyi dolandırıp yurt dışına kaçtığı davada tün finansın başında olduğu kişi yakalandı.

İlgili Haberler