CHP'li Yarkadaş'tan bomba Kadir Topbaş iddiası

CHP'li Yarkadaş'tan bomba Kadir Topbaş iddiası

CHP'li Barış Yarkadaş İstanbul belediye başkanı Kadir Topbaş ile ilgili bomba bir iddiada bulundu.

CHP'li milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifa ettiğini iddia etti.

BOMBA İDDİA

CHP'li Barış Yarkadaş duyurdu: Kadir Topbaş istifa etti
CHP'li milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifa ettiğini iddia etti.

ERDOĞAN ; "BEKLESİN "

Yarkadaş, Topbaş'ın istifasının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a iletildiğini ancak Erdoğan'ın "beklesin" talimatı verdiğini bildirdi.

Twitter hesabından haberi duyuran Yarkadaş; "Kadir Topbaş, bugün beş dosyasının kendisine rağmen meclisten geçmesi üzerine, çok yakın çevresine "istifa ettiği"ni açıkladı. 
5 EKİM'E KADAR BEKLEYECEĞİM

Topbaş'ın bu açıklaması sonrası, konunun AKP Gnl. Başk. Erdoğan'a iletildiği; Erdoğan'ın Başkan beklesin" talimatını verdiği öğrenildi. Topbaş bunun üzerine yakın çevresine "5 EKİM'e kadar bekleyeceğim" dedi. Gözler şimdi 5 Ekim'e çevrildi. AKP'deki rant kavgası sürecek" ifadelerini kullandı.

CANLI YAYINA BAĞLANIP AÇIKLADI

Halktv'de ana haber bültenine telefonla bağlanan Yarkadaş, Topbaş'ın bu iddiayı reddedemeyeceğini, olaylar sırasında yanında bulunan 3 kişinin de bu duruma şahitlik olduğunu söyledi. CHP'li vekil, olayın AKP'deki büyük yarılmayla ilgili olduğunu öne sürdü.

BU NOKTAYA NASIL GELİNDİ

İBB Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclisi'nde kabul edilen 5 imar değişikliği dosyasını eksikleri olduğu gerekçesiyle iade etmişti.

Topbaş konuya ilişkin açıklamasında, "Dosyalarda bazı eksiklikler ve hatalar var. Bir teknik adam ve mimar olarak gözden geçirdiğimde bazı şeyler gözden kaçırılmış olabilir, düzeltilmesi gerekir. Yarın aldığı bu karardan dolayı bu meclis de sorgulanır" demişti. 

BU GÜN TEKRAR OYLANDI

Topbaş'ın iade ettiği 5 dosya bugün tekrar İBB Meclisi'nde görüşüldü. CHP’li meclis üyelerinin bir kez daha ret verdiği 5 imar dosyası AKP'lilerin oylarıyla kabul edildi.

İlgili Haberler