CHP MHP TOPLANTISI SONRASI AKP'Yİ TELAŞLANDIRAN KUŞKU

CHP MHP TOPLANTISI SONRASI AKP'Yİ TELAŞLANDIRAN KUŞKU

AKP kulisleri yapılan açıklamanın ardından," 2 lider arasında gizli bir gündem mi var" söylentileri dolaşmaya başladı

A+A-

TOPLANTI SONRASI 2 LİDERİN SÖYLEDİKLERİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Milliyetçi Hareket Partisi Türk demokrasi tarihinin çok önemli bir partisidir. Bugünlerde benim şahsen görüşmeye ihtiyacım vardı. Sayın Başkanı ziyaret ettim, lütfedip kabul ettiler. Anayasa değişikliği ile ilgili kaygılarımı kendileriyle paylaştım. Kendisene çok teşekkür ederim"diye konuştu.

DEVLET BAHÇELİ'NİN GÖRÜŞME SONRASI SESSİZLİĞİ MANİDAR BULUNDU

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise konuşmasında " Genel Başkanım gereğini söylediler"ifadelerine yer verdi.

KULİSLER HAREKETLENDİ

 Bu kısa açıklamanın en dikkat çeken yanı iki liderinde açıklamalarındaki nezaket ve saygılı dil oldu.Hiç bir yoruma neden olabilecek ayrıntı vermediler. Bu titizlik ise kulislerde hemen bir telaş yarattı. AKP kulisleri yapılan açıklamanın ardından," 2 lider arasında gizli bir gündem mi var" söylentileri dolaşmaya başladı. Bazı vekiller Devlet Bahçeli'nin görüşme öncesi Twitter hesabından CHP'ye yönelik ağır eleştiriler içeren mesajlarının "Aldatmaca" olup olmadığı üzerinde durdular. Kulislerde Devlet bahçeli için "O mesajlarda samimiyse görüşme sonrası neden sessiz kaldı" soruları soruluyor.

PARTİ ADINA SAYEK'TEN AÇIKLAMA

Öte yandan CHP adına bir açıklama daha yapıldı. Parti sözcüsü tarafından yapılan açıklamada 2 lider arasında geçen 45 dakikalık görüşmenin içeriği hakkında yine en ufak bir bilgi notu verilmedi. Açıklama şöyle.

"CHP Türkiye siyasi tarihi açısından önemli bir partidir. Esas olan vatandır gerisi teferruattır diyen yaklaşımımızla Sayın Genel Başkanımız, Sayın Bahçeli ile bir görüşme talebinde bulundu ve bu görüşme gerçekleşti.Bizim için Türkiye'nin çıkarları öncelikli olduğu için bu görüşmeyi önemsiyoruz. 

NEZAKET ÇERÇEVESİNDE 45 DAKİKA

Nezaket çerçevesi içerisinde 45 dakikalık bir görüşme gerçekleşmiş. Sayın Genel Başkanımız Türkiye'nin geleceğine dair bütün kaygıları Sayın Bahçeli ile bu görüşme çerçevesinde paylaşmıştır. Bizler Türkiye'nin ortak geleceğinin yeniden birlikte inşa edilebilmesi için atılması gereken her adımı atmaya devam edeceğiz."

FİİLİ BAŞKANLIK SİSTEMİ YÜZÜNDEN

Böke Türkiye'de 6.5 milyon kişinin işsiz olduğunu anayasa değişikliğinin kabul edilmesi halinde ülkenini fakirleşeceğini savunarak "Fiili başkanlık sonucunda 3 milyon 647 bin kişi iş arıyor ama bulamıyor. Ülkede fiili başkanlık sistemi uygulandığı için işsiz kalmış durumda. İş arayıp bulamayacağına dair umudunu yitirmiş olan milyonlar var. 

Bu kişileri de eklediğinizde Türkiye'de 6.5 milyon kişinin üzerinde işsiz olduğu ortaya çıkıyor. Israr edilen rejim değişikliğinin gerçekleştiği taktirde fakirleşeceğiz. İşsiz kalacağız. TL değersizleşecek Türkiye dünya liginde küme düşecek. 80 milyon ortak geleceği için bir mücadele vermek durumundayız" diye konuştu.

MİLLETTEN ALDIMIZ YETKİYİ

Anayasa değişikliği teklifi görüşmelerinde ikinci turun başladığını kaydeden Böke şöyle devam etti:"Bugün tarihi bir gün. Bu rejim değişikliği cumhuriyetimizi, demokrasimizi, hepimizin ortak geleceğini yok etmek, meclisi feshetmek istiyor. 

CHP olarak rejim değişikliği Meclis'e geldiği günden itibaren AKP'nin hukuka uymayan kimi zaman saldırılara kadar giden her türlü baskısına rağmen son derece onurlu bir mücadele verdik. Birileri seçmenlerinde aldığı kutsal emaneti sarayın vesayetine sokmak için uğraşıyor.

Birileri ise namusları üzerine emanet aldığı anayasayı, milletten aldığı emanete sahip çıkmak için mücadele veriyor. Biz mücadele etmeye devam edeceğiz Hukuk, içtüzük ve anayasanın bize verdiği tüm hakları kullanmaya, Meclisimizi AKP ve ortaklarına yıktırmamaya söz veriyoruz."

ÖNCELİK TÜRKİYEDİR

Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun 45 dakika süre gören görüşmenin detaylarının sorulması üzerine Böke şöyle konuştu: "MHP, Türkiye siyasi tarihi açısından önemli bir parti. Esas olan vatansa gerisi teferruattır yaklaşımıyla görüşme gerçekleşti. 

Bizim için Türkiye'nin çıkarları öncelikli olduğu için önemsiyoruz görüşmeyi. Ve sayın genel başkanımız biraz önce ifade ettiğimiz geleceğe dair kaygıları Bahçeli ile paylaşmıştır. Bizler Türkiye'nin ortak geleceğinin yeniden birlikte inşa edilmesi için atılması gereken her adımı atmaya devam edeceğiz."

TWEETLER TEFERRUATTIR

KIlıçdaroğlu'nun görüşmek için randevu istemesinin ardından, Bahçeli'nin Twitter'da attığı tweetlerin anımsatılması üzerine Böke şöyle dedi: "Esas olan vatansa gerisi teferruattır diyoruz. Bizim gözümüzde esas olan vatan, atılan tweetler ise teferruattır."

ERKEN SEÇİM ŞANTAJI

Devlet Bahçeli'in geçtiğimiz hafta yaptığı erken seçim uyarısının hatırlatılması üzerine Böke şöyle konuştu: "Erken seçim tehdit ve şantaj unsuru olamaz. Milletin görüşünün alınması demokratik bir haktır. 

Hodri meydan dememizin nedeni budur. CHP Türkiye'nin geleceği için umutla ve büyük bir özgüvenle mücadele vermektedir. 80 milyonun ihtiyaç duyduğu şey umuttur. Bu teklifi bırakın kuvvetler ayrılığını güçlendirmeyi, tamamen ortadan kaldırmaktır. Türkiye'yi sarayın iki dudağı arasına hapseden bir anayasa değişikliği teklifidir."

DEVLET BAHÇELİ'Yİ ÇOK UTANDIRACAK GÖRÜNTÜLER

DEVLET BAHÇELİ'Yİ ÇOK UTANDIRACAK GÖRÜNTÜLER

Erdoğan'ın ve Devlet Bahçeli'yi yetiştiren 2 eski liderin, sağlıklarında Erdoğan'ın ilk rejim değişikliği ihtirasını açıkladığında gösterdikleri tepki bu günlerde en çok izlenen videolar arasında.

DEVLET BAHÇELİ ERDOĞAN İÇİN BUNLARI SÖYLEMİŞ

DEVLET BAHÇELİ ERDOĞAN İÇİN BUNLARI SÖYLEMİŞ

Devlet bahçeli Kayseri mitinginde bakın Erdoğan'ı nasıl vuruyor. Bu video bir çok benzeri gibi eklendiği sitelerden kaldırıldı.

İlgili Haberler