CHP BELEDİYESİNE KURŞUN; AMAÇ NE?

CHP BELEDİYESİNE KURŞUN; AMAÇ NE?

Bunları malum kişiye yakın mafya ekipleri bilerek organize etmektedir.

A+A-

Maltepe Başıbüyük Mahallesi'nde bulunan Maltepe Belediyesi Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Ofisi kimliği belirsiz kişi yada kişilerce kurşunlandı.

NEDEN CHP'YE SALDIRILIYOR

Genel başkan yardımcısı Bülent Tezcan ve CHP'li Belediye başkanı Handan Toprak Benli'nin aracına sıkılan kurşunun ardından CHP'li belediye ofisinin kurşunlanması olaylarının amacı siyasi çevrelerde çeşitli yorumlara neden oluyor.

CEHP ÇEVRESİ NE DİYOR

CHP'ye yakın bir kaynak bu olayların art arda yapılası bir tesadüf değildir. Bunları malum kişiye yakın mafya ekipleri bilerek organize etmektedir. Saldırganların kimliklerine ve fiziklerine bakıldığında bu rahatça anlaşılır yorumunda bulundu. Aynı kaynak; " Amaç ise çok net bellidir, Türkiye'nin içerisinde bulunduğu siyasi ve ekonomik çöküş ve karmaşanın yarattığı nefret ve psikolojiyi dağıtacak kaos ortamları yaratmaktır." dedi. İşte dha'da yer alan son saldırının ayrıntıları.

15 GÜN ÖNCE AÇILDI

Olay gece saatlerinde meydana geldi. 15 gün önce Maltepe Belediyesi tarafından açılan bilgilendirme ofisine kimliği belirsiz kişi yada kişilerce silahlı saldırı gerçekleşti.

Saldırıda ofiste maddi hasar meydana geldi. Olay yerine gelen polisler çevrede yaptığı incelemede mermi ve mermi kovanları buldu. Saldırı ile ilgili Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Melih Morsünbül, açıklama yaptı.

Morsünbül, "Dün Avcılar Belediye başkanımızın aracına isabet eden kurşun sonrası belediye ofisimize yapılan saldırı da manidar" dedi. Polis çevrede bulunan güvenlik kameralarını incelemeye alırken olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.