CEMAAT KASET YAYINLAYACAK

CEMAAT KASET YAYINLAYACAK

Mesela; biriktirdikleri mailleri deşifre ederek. Biriktirdikleri telefon konuşmalarını sosyal medyaya vererek. Ellerinde tuttukları devletin gizli belgelerini internete salarak.

A+A-

Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tezkan, Cemaat'in ikinci hamlesinin darbe girişimi değil, belge ve telefon konuşmaları yayınlamak olacağını ileri sürdü

BOŞ DURMAYACAKLAR

Cemaat'in ikinci bir darbe girişimi yapacağı iddialarına ilişkin tartışmalar sürerken Milliyet yazarı Mehmet Tezkan, "FETÖ'nün hamlesi farklı olacak" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

TELEFON KONUŞMALARI VE MAİLLER

"FETÖ’cüler yeni bir darbe girişiminde bulunur mu? Silahlı kalkışma imkansız ama boş durmayacaklar; başka yöntemler deneyecekler" diyen Tezkan, "Mesela; biriktirdikleri mailleri deşifre ederek. Biriktirdikleri telefon konuşmalarını sosyal medyaya vererek. Ellerinde tuttukları devletin gizli belgelerini internete salarak. Memleketi karıştırmaya. Bazı kişileri itibarsızlaştırmaya çalışacaklardır" ifadelerini kullandı.


AHMET ALTAN'IN CEMAAT ABİSİ KİM ?

Öte yandan Cemaat operasyonu kapsamında tutuklanan Ahmet Altan'ın Cemaat bağlantısına ilişkin "gizli tanık" haberi gündeme geldi.

AKP'nin yayın organlarından Yeni Şafak, "Ahmet Altan’ın FETÖ abisi Alaaddin Kaya" iddiasını gündeme getirdi.

Ahmet Altan'ın Cemaat bağının deşifre olduğunu ileri süren Yeni Şafak, şu iddialarda bulundu:

"İtirafçı bir FETÖ mensubu, terör örgütünün önemli isimlerinden Alaaddin Kaya’nın sık sık Taraf Gazetesi’nde Ahmet Altan'ı ziyaret ettiğini, bu ziyaretlerden sonra Taraf’ın gündem belirleyen önemli haberler yaptığını anlattı.

Tanık ifadesinde, 'Aladdin Kaya Taraf Gazetesi'ne sık sık giderdi. Mehmet Baransu ile görüşürdü. Bir şeyi yazdırmak istediği zaman Altan ile görüşüp ona yazdırıyordu.

Kaya, Baransu ile de görüştükten sonra gündemi etkileyen haberleri Baransu'nun yaptığına şahit oldum' dedi. Kaya'nın 2014'te zor durumda kalan Taraf'a yardım ettiğini de anlatan Tanık, 6 bin adet gazete basımında kullanılan kalıbı bağışladığını anlattı."