Bursa’da kiraladıkları vinçle prefabrik evi çaldılar

Bursa’da kiraladıkları vinçle prefabrik evi çaldılar

Bursa’da, vinç kiralayarak prefabrik ev, otomobil ve motosiklet çaldıkları öne sürülen 20 yaşındaki Hıdır A. ve Faruk Ç. gözaltına alındı. 2 şüphelinin prefabrik evi vinçle çaldıklarını gösteren güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı

Hıdır A. ve Faruk Ç., vinç kiralayarak Merkez Osmangazi ilçesi Demirtaş Mahallesi’nde kendilerine ait olduğunu öne sürdükleri bir prefabrik evi Nilüfer İlçesi Hasanağa Mahallesi´ne götüreceklerini  söyleyerek çaldı.
 
ŞÜPHELİLERİN ÇOK SAYIDA SUÇ KAYDI VAR


Prefabrik evin sahibi M.E., evinin yerinde olmadığı görünce durumu polise bildirdi. Osmangazi Suç Önleme ve Araştırma Ekipleri bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyerek şüphelilerin çok sayıda suç kaydı bulunan Hıdır A. ve Faruk Ç. olduğunu belirledi.
 
BOŞ ARAZİYE YERLEŞTİRMİŞLER


Polis ekipleri 2 şüpheliyi Hasanağa´da çaldıktan sonra boş araziye yerleştirdikleri prefabrik evde gözaltına aldı. 2 şüphelinin aynı yöntemle 10´a yakın hırsızlık olayı gerçekleştirdiği de belirlendi.
 
PREFABRİK EVİ BÖYLE ÇALDILAR


Hıdır A. ve Faruk Ç´nin Demirtaş Mahallesi´nden vinçle prefabrik evi çalmaları güvenlik kameraları ile kaydedildi. Özel bir şirkete ait vincin, yerinden söktüğü  prefabrik evi dorsesinde götürdüğü ve 2 şüphelinin de aracın ön koltuğunda oturduğu görüldü. 2 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

 

İlgili Haberler