Bunlardan Hiç Akil Adam Olur mu?

Bunlardan Hiç Akil Adam Olur mu?

Bunlardan Hiç Akil Adam Olur mu?

A+A-
DESTİCİ'NİN 'AKİL ADAMLAR' YORUMU  
 

Lütfi YIKAN/ KAHRAMANMARAŞ
BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, terör sorununun çözüm sürecinde yer alması beklenen 'Akil Adamlar' için adı geçen kişileri eleştirdi. Destici, "Hiç bunlardan akil adam olur mu? Bunların tarafı belli değil mi? Bunlar ne zaman Türk milletinden yana oldu? Bunlar ne zaman bizim dilimizden, bayrağımızdan, birliğimizden, bütünlüğümüzden, inançlarımızdan yana oldu?" dedi. 
 
Mustafa Destici, Kahramanmaraş'ta 4 yıl önce meydana gelen helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu anma etkinliğine katıldı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan Destici, terör sorununun çözümü ve Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'yi 30 yıldır yöneten iktidarların terörle gerçek anlamda mücadele etmediğini savunan Destici, ortaya çıkan tablonun herkesi üzdüğünü ifade etti. 
TÜRK MİLLETİ ADINA KONUŞURSUNUZ
 
Her zaman terör sorununun çözümü ile bölgedeki insanların hak ve özgürlüklerinin verilmesinden yana tavır takındıklarını dile getiren Destici, "Kimse 1993 yılında bu konuyu konuşamazken, 'Biz uydudan bütün dünyayı dinleyeceğiz de kendi kardeşimizin konuşmasına mı tahammül edemeyeceğiz' diyen Muhsin Yazıcıoğlu'dur. Biz bireysel hak ve özgürlüklerin önündeki tüm engellerin kaldırılmasını istiyoruz. Biz toplumsal hak ve özgürlüklerin devletin varlığını zedelemeyecek şekilde düzenlenmesini istiyoruz. Ama insaf. 30 yıldır bu ülkeye kan kusturan 5 bin şehidin kanını elinde tutan, 30 bin kundaktaki bebeğin kanını elinde tutan bu milletin geleceğini, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle 500 milyar dolarını heba eden bir örgütle, bir terörist başıyla nasıl bunları muhatap alırsınız da büyük Türk milleti adına konuşursunuz. Siz o bölgedeki insanlarımızı muhatap alın, o bölgedeki kardeşlerimizi muhatap alın" diye konuştu.
 
'BUNLARDAN HİÇ AKİL ADAM OLUR MU?'
 
Konuşmasında Akil Adamlar konusuna da değinen Destici, adı geçen kişileri eleştirdi. "Bunlardan hiç akil adam olur mu?" diyen Destici, "Şimdi bakın akil adamlar diye bir heyet kurulacakmış. İsmi dolaşanlara bakıyorsunuz, ismi zikredilenlere bakıyorsunuz hiç bunlardan akil adam olur mu arkadaşlar. Bunların tarafı belli değil mi? Bunlar ne zaman Türk milletinden yana oldu? Bunlar ne zaman bizim dilimizden, bayrağımızdan, birliğimizden, bütünlüğümüzden, inançlarımızdan yana oldu? Bunların hangisi başörtüsünü savundu arkadaşlar" ifadelerini kullandı. 
 
Sürecin Türkiye'nin hayrına olmadığını öne süren Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bu sürecin Türkiye'nin hayrına olmadığını, terörü bitirmeyeceğini düşünüyorum. Tam tersine PKK'yı güçlendireceğini ve yeni mevziler kazandıracağını düşünüyorum. İnşallah ben yanılırım, inşallah onlar bu barış kardeşlik sözcüklerinde samimidir. Ama bu süreç bayrağımızın yanına bir bayrak ekleme, dilimizin yanına bir dil ekleme sürecidir. 21 Mart'ta Diyarbakır'daki görüntüler tam bu söylediklerimizi çıkardı. Keşke biz haksız çıksak, keşke her zaman ülkemiz, milletimiz kazansın biz kaybedelim, Büyük Birlik Partisi kaybetsin, bizim şiarımız bu."
 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.