Bülent Arınç'tan Çok Konuşulacak Yeni Parti Açıklaması

Bülent Arınç'tan Çok Konuşulacak Yeni Parti Açıklaması

Bülent Arınç, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül tarafından siyasi parti kurulacağı iddialarıyla ilgili " Görünüşe bakılırsa kuracaklar gibi.

A+A-

AKP'nin parti içi eski muhaliflerinden ve Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün en yakınında yer alan isimlerden Bülent Arıç çok uzun süredir sürdürdüğü sessizliğini birden bire sona erdirme kararı verdi. Eskiden çok yakınında olduğu Abdullah Gül Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan gibi isimlerin sürdürdüğü yeni parti çalışmalarına değinen Arınç çok tartışılacak bir açıklamaya imza attı. AKP'de aktif siyasetin içerisinde Erdoğan'a karşı en keskin söylem ve eleştirilerin sahibi olan Bülent Arınç son milletvekili seçimlerinde oğlunun AKP'den milletvekili olmasının ardından derin bir sessizliğe gömülmüştü. Çok yakınında olduğu eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bilinmeyen bir nedenle arası açılan Bülent Arınç aniden Erdoğan ile anlaşmış ve ödül olarak da oğlu milletvekili yapılmıştı. Arınç Kocaeli'nde düzenlenen bir söyleşide eski yakın arkadaşlarının kurma girişiminde bulundukları parti için bakın ne söyledi.

KURACAKLAR GİBİ

Bülent Arınç, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül tarafından siyasi parti kurulacağı iddialarıyla ilgili, “Parti kurabilirler mi, gelişmelere bakılırsa kuracaklar gibi. Toparlamak bize düşer. Bizim AK Parti’de düşecek bir çınar yaprağına bile tahammülümüz yok. Gövdeyi güçlendirelim, önümüzdeki seçimlerde daha çok kuvvetli olalım” dedi.

UZUN SÜREDİR SESSİZDİ

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı’na katıldı. Televizyon Programcısı ve Gazeteci Veyis Ateş moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşiye Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve vatandaşlar katıldı. Söyleşide konuşan Arınç, siyasi kariyeri hakkında Ateş tarafından sorulan soruları yanıtladı.

İŞTE YAPTIĞI KONUŞMA

ESKİ DEFTERLERİ YİNE AÇTI

Söyleşide TBMM başkanı olduğu dönemde kendisini Genelkurmay Komutanlığı’nda görevli kuvvet komutanları ile olan bir anısını anlatan Arınç, o dönemde eşinin başörtülü olması nedeni ile Kara Kuvvetleri eski Komutanı Şener Eruygur’un da aralarında olduğu komutanlarının kendisini ziyaret etmeye gelmek istemediklerini ifade etti. “Genel Kurmay Komutanımız Sayın Hilmi Özkök ne kadar vatansever, milliyetçi her ne kadar fikir özgürlüğü taraftarı bir insansa onun dışındaki 4 komutan için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim” diyen Arınç, ziyaretin 3 buçuk dakika kadar sürmediğini açıkladı. Daha sonra kendisini ziyaret etmek istemeyen komutanlardan intikamını aldığını söyleyen Bülent Arınç, Şener Eruygur’a yaptığı bir ziyaretteki anısını anlatarak, “3 buçuk dakikanın hakkını 2 buçuk saatte aldım onlardan” diye konuştu.

"ERDOĞAN'IN YANLIŞLARI VAR MI VAR"

Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül tarafından bir yeni partinin kurulacağı yönündeki haberleri de değerlendiren Arınç, “Ben bu kardeşlerimizi severim, birlikte siyaset yaptık. AK Parti’de şu kağıt parçasının yere düşmesine gönlüm razı olmaz. Benim bir genel başkanım, liderim var, o da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Yanlışları var mı var. Benim daha çok var. Ben o insanı hataları ile örnek bir insan olarak görüyorum. Ama Türkiye için yaptıklarına baktığım zaman, onunla olmak benim için çok şerefli bir görev.

ALTAYLI AĞIR ELEŞTİRMİŞTİ

ARKADAŞLARIMIZA İLETTİK

Bunları o arkadaşlarımıza da ilettik. Ben bunlarla ilgilenmiyorum, ama okudukça endişe ediyorum. Parti kurabilirler mi, gelişmelere bakılırsa kuracaklar gibi. Toparlamak bize düşer. Başımızdakilere duyurulur, yumuşak dil kullanın, hepsini kucaklayın. Bizim AK Parti’de düşecek bir çınar yaprağına bile tahammülümüz yok. Gövdeyi güçlendirelim, önümüzdeki seçimlerde daha çok kuvvetli olalım” ifadelerini kullandı.

Söyleşi, katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından son buldu.

(İHA)

Bülent Arınç'tan AKP Kongresi "Canlı Yayında " ilginç tepki

Bülent Arınç'tan AKP Kongresi "Canlı Yayında " ilginç tepki

AKP Kongresine davetli olan ağır toplardan Bülent Arınç kongre sırasında Habertürk TV'nin canlı yayınında acıklı bir konuşmanın ardından çok açık bir sitemde bulundu.

Fatih Altaylı'dan Bülent Arınç'a zehir zemberek yazı

Fatih Altaylı'dan Bülent Arınç'a zehir zemberek yazı

Erdoğan'ı sert sözler ile eleştirmekten çekinmeyen Bülent Arınç'ın birden bire 'U' dönüşü yaparak Abdullah Gül'ü eleştirdiği TV programından sonra Fatih Altaylı'dan zehir zemberek bir yazı geldi.

İlgili Haberler