Birileri Başkan Olsun Diye Ölmediler !

Birileri Başkan Olsun Diye Ölmediler !

Obama'nın aylardır, muhtemelen El Kaide sorunu yüzünden randevu vermemesi de moralini bozmuş

A+A-


OBAMA AYLARDIR RANDEVU VERMEDİ 
 
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'dan yine çarpıcı bir iddia geldi. Erdoğan’ın Mardin’de önceki gün yaptığı konuşmaya ilişkin açıklama yapan Tarhan, “Kürt milliyetçiliğini de Türk milliyetçiliğini de ayaklar altına aldım” diyen Erdoğan’ın sözlerine karşılık şu açıklamayı yaptı.

“BİRİLERİ BAŞKAN OLSUN DİYE ÖLMEDİLER”


“Başbakan her türlü milliyetçiliğe karşı olduğunu, hatta milliyetçiliği ayaklar altına aldığını beyan etmiş. Yine bir şeyleri bir şeylerle ve bu kez de milliyetçilikle ırkçılığı karıştırmıştır. Allahüekber Dağları'nda yatan 90 bin, Çanakkale'de yatan 250 bin Mehmet'in birilerinin başkan ya da first lady olması için değil, bir milleti savunmak için can verdiğini de anlaşılan unutmuştur.”

“BDP’Yİ SÜBVANSE ETMEYE ÇALIŞIYOR”

“Başbakan'ın çok yorgun olduğunu, yorgunluktan ne söylediğini bilmediğini” savunan Tarhan, “Bir süre önce 'idam gelsin, dokunulmazlıklar kalksın' diye öfkeyle haykıran Başbakan, şimdi BDP'yi sübvanse etmeye çalıştığına göre, belli ki sık sık fikir değiştirip oradan oraya savruluyor” dedi.

“OBAMA, KİMYASINI BOZDU”

Tarhan, ardından Erdoğan’ın Obama’dan randevu istediğini belirterek, söz konusu çarpıcı iddiayı şöyle dile getirdi:

“ABD gezisine pek hevesli olmasına rağmen, Obama'nın aylardır, muhtemelen El Kaide sorunu yüzünden randevu vermemesi de moralini bozmuş, kafasını karıştırmış, kimyasını bozmuş. Öncelikle biraz dinlenip, toparlanması, sonra ilmi siyasetin temel kavramlarını, ustalık dönemi falan demeden oturup bir okuması, öğrenmesi gerekmektedir. Eğer bu oradan oraya savrulmalar, yarattığı kavram kargaşaları yorgunluğun ya da bilgisizliğin sonucu değilse bu daha da vahim bir durumdur.”

“DİN İSTİSMARCILIĞI İLE BAŞBAKAN OLDU”

Erdoğan’ın yıllardır dindarlık ile din istismarcılığını da karıştırdırdığını, bu istismarla başbakan olduğunu belirten Tarhan, “Yine başka başka istismarlardan bu kez de bir başkanlık çıkarmak istemektedir. Ama bu kez işi bezirganlıkla yürütmesi biraz zor görünüyor. Bilmesi beklenir ki 'sırat-ı müstakim'den (doğru yol, Allah’a ulaşan yol) ayrılmak, karışık ve karanlık yollara sapmak, bu topraklarda hiç ama hiç karşılıksız kalmamıştır” uyarısında bulundu.