BİNALİ YILDIRIM'DAN "ŞORT" OLAYINA SKANDAL  İZİN

BİNALİ YILDIRIM'DAN "ŞORT" OLAYINA SKANDAL İZİN

Başbakan Binali Yıldıırm'dan şort giydiği için belediye otobüsünde saldırıya uğrayan hemşire olayına skandal bir yorum geldi. Başbakan'ın verdiği izne göre artık şort giyenlere "mırıldanma" izni geldi.

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım, şort giydiği gerekçesiyle hemşire A.T.’yi tekmeleyen Abdullah Çakıroğlu için ilk kez konuştu. Binali Yıldırım, "Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın" dedi.

NİYE ŞORT GİYDİN DİYE MIRILDANMAK

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’da bir erkeğin bir kadına “şort giydiği” bahanesiyle saldırması hakkında ilk kez konuştu. Hürriyet'ten Ahmet Hakan’a konuşan Başbakan Yıldırım, saldırganın “normal biri olmadığını” savundu. Eğer bu durum erkeğin hoşuna gitmediyse “mırıldanabileceğini” söyledi. Yıldırım'ın açıklaması şöyle: 

ANORMALMİŞ

Ben onun normal bir adam olduğunu düşünmüyorum. Normal biri değil. Çünkü normal bir insanın yapacağı bir iş değil yaptığı. Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın... Bu adamın geçmiş kayıtlarına bakılırsa bir tıbbi sorunu olduğu çıkacaktır. Hal ve hareketlerinde de bir gariplik var. Gülüyor mülüyor.

ADALETİMİZ SIKINTILI

Saldırganın önce serbest bırakılıp sonra tutuklanmasını da yorumlayan Başbakan Yıldırım, adalet sisteminde sıkıntı olduğunu, kararların toplumsal tepkiye göre değil, kanuna göre verildiğini söyledi.

Başbakan Türkiye’de yaşam tarzıyla ilgili kaygıların 15. sırada geldiğini de söyledi.Başbakan Yıldırım’ın konuşması şöyle:"Bizim adalet sistemimizde de bir sıkıntı var. İşe kitabi bakılıyor, işin toplumsal tarafı nedir, toplumdaki karşılığı nedir düşünülmüyor. Kanuna göre birisine fiili bir saldırıda bulunmanın durumu nedir, ona bakılıyor.

Sonra düzeltiyorsunuz ama düzeltme hasarı ortadan kaldırmıyor.Türkiye’de yaşam tarzıyla ilgili kaygılar, bir sıralama yapsanız 15’inci sırada gelir. Türkiye gerçekliğiyle alakası yok. CHP’nin yegâne sermayesiydi bu ama bitti. İnsanların önceliği terör, ekonomi, işsizlik, gelir dağılımı sorunu…"