BİLAL ERDOĞAN ; "SİZ BU ÜMMETİN BEL KEMİĞİSİNİZ"

BİLAL ERDOĞAN ; "SİZ BU ÜMMETİN BEL KEMİĞİSİNİZ"

Bunlara 'dön arkanı git ben dinimi asli kaynaklarından öğrendim, senin gibi şaklabanlara pabuç bırakacak adam değilim'

A+A-

Bilal Erdoğan, "imam hatip neslinin Türkiye'nin güvencesi" olduğunu söyledi.

SİLAH İSTEDİK VERMEDİLER

"İmam Hatipliler Gençlik Buluşması" programında konuşan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu, TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, "Bu ülkede terörü bitirmek için müttefiklerimizden silah istedik bize vermediler. 

Biz, terörü bitirmek için ihtiyacımız olan ekipmanı NATO müttefiklerimizden istedik, uygun görüp bize satmadılar. 

Daha dün, Türkiye'yi terörize etmek isteyen, bu ülkeyi bölmek isteyen guruplara uçaksavar silahları tedarik etmeye karar verdiler. 

O KADAR ÇOK ÇALIŞIN Kİ

Bizi namerde muhtaç etmeyin. Bu ülkeyi namerde muhtaç etmeyin. O kadar çok çalışın ki, o kadar büyük işler yapın ki, dünya mazlumları da namerde muhtaç olmasın" dedi.

CEBRAİL OARTİ KURSA

"Onlar 'Cebrail parti kursa oy vermem' demişti, hatırlıyor musunuz. Hatırlıyorsunuz değil mi? Peygamberimiz için 'kusura bakma ey Muhammed, senin bu tavsiyeni uygulayamayacağım' demişti. 

NAMAZINI KILMA, ORUCUNU TUTMA

Sonra bunları gördük, siz de gördünüz. Müslümanlara, kendilerini takip edenlere tedbir kisvesi altında 'Namazını kılma, başını örtme, gerekirse oruç tutma, mecbur kalırsan içki iç' dediler. 
Müslümanlara bunları söylediler. Bunu asla unutmayacağız. Neden biliyor musunuz? Kula kul olmanın sonuçlarını gördük. 

İMAM HATİPLİLER DİNLEMEDİ

İmam hatip neslini neden bunlar hiçbir zaman tasvip etmedi çünkü birisi size gelip de 'mecbur kalırsan içki iç, orucunu tutma, namazını kılma' dediği zaman, imam hatipliler bunlara 'dön arkanı git ben dinimi asli kaynaklarından öğrendim, senin gibi şaklabanlara pabuç bırakacak adam değilim' der. 
Bakın neden imam hatip nesli bunların tuzağına düşmedi çünkü imam hatip nesli İslam dinini asli kaynaklarından öğrendi. 

ÜMMETİN BEL KEMİĞİDİR

Peygamberimizin hayatını doğru bir şekilde okudu. O nedenle imam hatip nesli bu ülkenin güvencesidir. İmam hatip nesli bu ümmetin bel kemiğidir."