BEBEĞİNİ ÖLDÜRÜP DENİZE ATAN ÜNİVERSİTELİYE CEZA YAĞDI

BEBEĞİNİ ÖLDÜRÜP DENİZE ATAN ÜNİVERSİTELİYE CEZA YAĞDI

Esra Özcan aşk yaşadığı C.B.'den hamile kaldıktan sonra, geçen ocak ayında ilçede bulunan özel bir hastanede erkek bebek dünyaya getirdi.

A+A-

BALIKESİR'in Bandırma İlçesi'nde üniversite öğrencisi tutuklu 21 yaşındaki Esra Özcan, sevgilisi C.B.'den dünyaya getirdiği bebeğini, öldürüp cesedini denize attığı iddiasıyla, ömür boyu hapis cezasına mahkum oldu. 

İKİZ KARDEŞİ DE HAPSE MAHKUM OLDU

Esra Özcan'a yardım etmekten tutuksuz yargılanan ikiz kardeşi Kübra Özcan 14 yıla mahkum olurken, C.B. ise beraat etti.Bandırma 17 Eylül Üniversitesi'ne bağlı Meslek Yüksek Okulu'nda okuyan Esra Özcan aşk yaşadığı C.B.'den hamile kaldıktan sonra, geçen ocak ayında ilçede bulunan özel bir hastanede erkek bebek dünyaya getirdi. 
ADRES OLARAK KÖYÜNÜ GÖSTERDİ

Doğum sonrası adres olarak ailesinin yaşadığı Çanakkale'nin Biga İlçesindeki köylerini göstererek taburcu oldu. Olay, Biga İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin geçen Nisan ayında bebeğin aşı için getirilmemesi sonucu evlerine sağlık görevlilerini göndermesi sonucu ortaya çıktı. 

ÇALDILAR DEDİ

Esra Özcan'ın, "Bebeğimi Bandırma'da çaldılar' demesi üzerine yapılan araştırmada böyle bir şikayetin yapılmadığı ortaya çıkınca, genç kadının telefonları alınan izinle dinlendi. Savcılık daha sonra ise Esra Özcan'ı gözaltına aldı.

BEBEĞİNİ BOĞUP ÇANTAYLA DENİZE ATTI 

Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan Esra Özcan, C.B. adlı sevgilisinden hamile kaldığını dünyaya getirdiği bebeğini ikiz kardeşi Kübra'nın yardımı ile yastık ile boğduktan sonra cesedini çantaya koyup denize attığını söyledi. 

Denizde ve sahilde yapılan aramada çanta ve içersindeki cesede ulaşılamazken, polis bu kez Kübra Özcan ile bebeğin babası olduğu öne sürülen C.B.'yi de gözaltına aldı. 
Mahkemeye çıkartılan zanlılardan Özcan kardeşler tutuklanırken, C.B. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SUÇU İNKAR ETTİ

Hakkında Bandırma Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Yakın akrabayı kasten öldürmek' suçunda dava açılan sanıkların yargılaması devam edilirken Kübra Özcan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

Karar aşamasına gelen duruşmaya devam edildi. Mahkeme heyeti daha önce verdiği ifadesinde bu kez bebeği öldürmediği söyleyip, "Komşu köyümüz olan Sinekçi'de oturan tanımadığım bir kişi beni ve ailemi çocuğu almak için ölümle tehdit etti. Korkumdan bebeği ona verdim" dedi. 

ERKEK BERAAT ETTİ KADIN ÖMÜR BOYU HAMSE MAHKUM OLDU

Mahkeme heyeti Esra Özcan'ı önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Sanığın duruşmadaki iyi halini dikkate alan mahkeme heyeti cezayı ömür boyu hapse çevirdi. Kübra Özcan'a da önce ömür boyu hapis veren mahkeme, bu cezayı 14 yıla indirirken, C.B.'nin ise beraatine karar verdi.