BBC BU HABERİ TÜRK MEDYASINDAN ÖNCE VERDİ

BBC BU HABERİ TÜRK MEDYASINDAN ÖNCE VERDİ

Türkiye'de internetin yavaşlaması, sosyal medyanın ise iyice kısıtlanması doğu bölgelerinde telefonların çalışmadığı iddiaları sürerken BBC Türk medyasından önce haber yapmaya devam etti

A+A-

HDP Milletvekiller,e geceyarısı operasyonu dünyada büyük yankı uyandırdı. Operasyon konuşulurken Diyarbakır'da meydana gelen patlama ise dikkatleri bu yöne çekti. Dünya medyasında bu gelişmeler, son dakika olarak geçilirken BBC patlamaya ilişkin haberlerinde Türk medyasından önce görüntü ve ölü sayısı bilgilerini verdi. İşte o ayrıntılar

ÇEVİK KUVVET BİNASINA SALDIRDILAR

12 HDP'li milletvekilinin gözaltına alınması sonrası Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki Emniyet Müdürlüğü'nün Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasına bu sabah bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.

BAŞBAKAN AÇIKLAMASI

Başbakan Binali Yıldırım saldırıda 2'si polis 8 kişinin hayatını kaybettiğini, 100'den fazla kişi de yaralandı.
Yıldırım gazetecilere yaptığı açıklamada, "Maalesef bu sabah sekiz civarında Diyarbakır'da bölücü terör yapacağını yaptı. Sabahın erken saatlerinde çevik kuvvetin konuşlandığı noktaya vatandaşların da, işine okuluna giden çocukların olduğu bölgede. bomba yüklü araç patlatıldı" dedi.
Başbakan ayrıca bir PKK'lının da öldüğünü belirtti.

336543_0.jpg

Yıldırım'dan gözaltı yorumu: HDP'liler hukukun üstünlüğünü tanımadı

DHA: 7 yaralının tedavileri sürüyor

Doğan Haber Ajansı'na göre (DHA) göre patlamada yaralanan yaklaşık 100 kişi ilk aşamada bölgeye yakın özel hastanelere sevk edilirken, yaralılardan 7'sinin tedavisinin sürdüğü belirtildi.
Yaralılardan bir bebeğin ise patlamada bir gözünü kaybetmesi, diğer gözünün de hasar görmesi nedeniyle ambulans uçak ile Ankara'ya sevk edildiği öğrenildi.

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde çeşitli suçlardan gözaltında bulunan şüphelilerin ise saldırı sonrası Silvan yolundaki Polis Okulu'na nakledildiği bildirildi.
Saldırının düzenlendiği bölgedeki binalarda büyük hasar meydana geldi.
Kentteki tüm sağlık çalışanları ve emniyet birimleri göreve çağrıldı.