Başbakan'ın oğlu "vakıfcık" kurdu

Başbakan'ın oğlu "vakıfcık" kurdu

Vakfın 70 bin TL nakit mal varlığı bulunuyor.

A+A-
Başbakan'ın oğlu vakıf kurdu
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın oğlu Hüseyin Ersan Topbaş okçuluk sporunun geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yapmak üzere bir vakıf kurdu.
19 Aralık 2012 Çarşamba 20:47
 
İSTANBUL- Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı kurucuları arasında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Haydar Ali Yıldız da yer aldı. 
 
Vakıf ikametgâhı İstanbul olurken vakıf tescili İstanbul 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından yapıldı. Beyoğlu 2. Noterliğince düzenlenen vakıf kuruluş senedine göre Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı’nın amacı başta okçuluk sporunun canlandırılması üzerine faaliyetlerde bulunacak. 
 
Vakfın 70 bin TL nakit malvarlığı bulunuyor.
 
A. BURAK ERDOĞAN'IN “GEMİCİK”İ VAR
 
Erdoğan’ın armatör oğlu Ahmet Burak Erdoğan, MB Denizcilik Şirketinin sermayesini 2 milyon 650 bin TL’ye yükselterek, şirketin yüzde 99 hissesini Mert Mecit Çetinkaya’dan satın almıştı.
 
2007 yılında Türkiye gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden ve Başbakan Erdoğan’ın “Gemicik” diye nitelediği, 2805 GRT’luk 1991 yılında inşa edilen Türk bayraklı SAFRAN-1 isimli gemi, MB Denizcilik bünyesinde bulunuyor. Ahmet Burak Erdoğan’ın, MB Denizcilik Şirketinin yüzde 49′unu Mert Mecit Çetinkaya’dan satın alması ile MB Denizcilik Şirketi’ndeki hisse oranı yüzde 99′a yükseldi. MB Denizcilik Şirketi’nin yüzde 1 hissesi ise Mert Mecit Çetinkaya’da kaldı.
 
Mart 2012′de yapılan MB Denizcilik Genel Kurulu’nda, şirketin sermayesi 50 bin TL’den, 2 milyon 650 bin TL’ye yükseltilirken, Şirketin Genel Müdürü olan Mert Mecit Çetinkaya’nın imza yetkilerine son verildi. Ticaret Sicil Gazetesi’nin 21 Mart 2012 tarihli 8031 sayılı nüshasında, MB Denizcilik Genel Müdürlüğüne Ahmet Burak Erdoğan’ın getirildiği kaydedildi.
 
‘GEMİCİK’İ BÖYLE AÇIKLAMIŞTI
 
Başbakan Erdoğan, oğlu Burak Erdoğan’ın gemi alması ile ilgili eleştirilere tepki göstermişti. 
 
Geminin 16-17 yaşında olduğunu ve 2 milyon 100 bin dolara alındığını kaydeden Erdoğan, 500 bin dolar peşinatla alınan geminin oğlu Burak Erdoğan’ın ortağıyla paylaşarak bu peşinatı ödediğini ifade etti. Başbakan Erdoğan, gemi alırken oğluna destek verdiğini de dile getirdi.
 
Erdoğan, alınan gemiye “gemicik” demesiyle ilgili soru üzerine de “Gemicik dememin sebebi koster bu. Koster, bu sektörün içerisinde gemiciktir. 4000 ton civarında. Küçük bir şey” dedi

HABERE YORUM KAT