Bakanlık TC’de geri adım attı

Bakanlık TC’de geri adım attı

A+A-

Müezzinoğlu, “TC sadece logodan kaldırılmıştı. Şimdi oraya da koyduruyoruz, bitti” dedi.

Bakanlığın başındaki T.C ifadesinin kaldırılmadığını belirten Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Sadece logodan kaldırılmıştı. Şimdi oraya da koyduruyoruz, bitti” dedi.

“T.C.’NİN SİLİNECEĞİNİ KİM SÖYLEDİ?”

Bakan Müezzinoğlu, yaşanan tartışmalardan üzüntü duyduğunu belirtti ve “T.C’yi silme gibi bir anlayış nereden çıktı. Bunlar mide bulandırmak ve sorun çıkarmak için yapılıyor” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlığının başındaki T.C ifadesinin kaldırılmadığını söyledi. “Bu ülkenin T.C’siyle kimse oynayamaz” diyen Müezzinoğlu, son günlerdeki tartışmaları, “Mide bulandırma ve sorun çıkarma çabaları” olarak değerlendirdi.

TRT Haber’de İnce Çizgi Programı’na katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, son günlerde ortaya atılan “Sağlık Bakanlığı T.C’yi kaldırdı” iddialarının kendisini hem üzdüğünü, hem de gerdiğini söyledi. “TC’nin lafla değil, cumhurun gelişmesi ve geleceğe umutla bakmasıyla korunabileceğini” belirten Müezzinoğlu, şunları söyledi:

“Türkiye Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler hedefine koşarken, T. C’yi silme gibi bir anlayışı birileri niçin çıkartıyor? Bugün bir çözüm süreci var, ‘Biz nereden mide bulandırırız” diyorlar. ‘Nereden sorun çıkarırız’ diye düşünüyorlar. Bakınız, logomuzda hilalimiz, yıldızımız ve sağlıklı insanımız var. (gösteriyor) Altında da Sağlık Bakanlığı yazıyor. Şimdi burada TC Sağlık Bakanlığı yazmasına gerek var derseniz, zaten yukarıda T.C Sağlık Bakanlığı diye yazıyor. Ancak yine de bunu söyleyenlerin haklılık payları var. Yalnız logoyu kullanırsanız, orada TC kalkmış oluyor. Şimdi bütün bunları gördükten sonra “Merak etmeyin, bu ülkenin huzurunu bozdurmamak için buraya da TC’yi koyduracağız” diyorum. Bitti, bitti. Bu ülkenin T.C’siyle kimse oynayamaz.”Bakanlık logosunun Türkçesinde T.C yazısının bulunmamasına karşılık, yurt dışı için İngilizcesinde “Türkiye Cumhuriyeti” yazılı olduğuna işaret eden Müezzinoğlu, “Kanun Hükmündeki kararnameden sonra bizim üç tane yeni kurumumuz oldu. Biri Kamu Hastaneleri Kurumu, diğeri Halk Sağlığı Kurumu, bir diğeri de İlaç Eczacılık Kurumu. Mesela Halk Sağlığı Kurumu… Bunun başına T.C Halk Sağlığı Kurumu yazmanın bir mantığı var mı? Zaten T.C Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir kurum. Lüzumsuz yere kimse bu milletin midesini bulandırmasın.” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.