BAHÇELİ'DEN "ERDOĞAN'IN YEDEK LASTİĞİ" SÖZLERİNE İLGİNÇ YANIT

BAHÇELİ'DEN "ERDOĞAN'IN YEDEK LASTİĞİ" SÖZLERİNE İLGİNÇ YANIT

Genel Başkanlığı süresinde AKP ya da Erdoğan ne zaman zor duruma düşse yardım ve destek bulduğu MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yakıştırılan "Yedek Lastik" sözlerine tepki.

A+A-


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 'başkanlık sistemi' açıklaması geldi. Bahçeli, "Başkanlık sistemi tartışmaları siyaseti zenginleştirecektir. TBMM'ye nasıl bir anayasa değişikliği metni geleceğini görmemiz gerekir" dedi. Başkanlık konusunda net bir açıklamada bulunmayan ancak Erdoğan'ın tüm projelerine koşulsuz destek açıklayan Bahçeli'nin açıklaması şöyle.

SİYASETE ZENGİNLİK GELECEKTİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 'başkanlık sistemi' tartışmalarına ilişkin açıklama geldi.

"Neyi anlatmak istediğim ve tam anlattığım kanatindeyim. Herkesin bildiği gibi anlama çabası içinde bu çabaya da saygı duyuyorum" diyen Devlet Bahçeli, "Tartışmalar siyaseti zenginleştirecek ve sistem tartışmalarına son verecek hayırlı bir sonuca ulaşırsa da bundan memnuniyet duyacağımı ifade edeyim" ifadelerini kullandı.

"YEDEK LASTİK" YANITI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin ‘MHP, AKP’nin yedek lastiği oldu’ şeklinde sözlerini değerlendirdi.

CEVABI KILIÇDAROĞLU VERSİN

MHP'nin ilkeli ve köklü bir parti olduğunu hatırlatan Bahçeli, "CHP'ye yanıt vermeye gerek yok. MHP'nin kimseye yedek lastik olması söz konusu değildir. Birileri eğer, CHP Sözcüsü olarak bunu konuşuyorsa bunun cevabını ilk olarak Kılıçdaroğlu'nun vermesi lazımdır" dedi.