Bahçeli 'Evet'  Mitinginde ' Evet' diyen Barzani'yi yerden yere vurdu

Bahçeli 'Evet' Mitinginde ' Evet' diyen Barzani'yi yerden yere vurdu

Erdoğan'ı başkan yapma anayasasının en büyük destekçisi olan Devlet Bahçeli, Sakarya'da düzenlediği "EVETé mitinginde, 13 Mart'ta "EVET" çalışması başlatan Barzani'yi yerden yere vurdu.

EVET İSTEME MİTİNGİNDE "EVET " İSTEYEN BARZANİ'Yİ YERDEN YERE VURDU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani'nin bağımsızlık referandumuyla ilgili açıklamasına ilişkin "Barzani'den asla dost olmayacak, olsa da yalnızca üzerine basıp, gezeceğimiz post olacaktır. 'Bağımsız Kürdistan' demek, yıkım demektir. 'Bağımsız Kürdistan' demek, Türkiye'nin kırım ve kopuşu anlamına gelecektir" dedi.

BARZANİ NEDEN EVET DİYOR VATANDAŞA SORMADI

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin Sakarya mitinginde konuştu. IKBY Başkanı Mesud Barzani'nin bağımsızlığı referanduma götüreceği yönündeki açıklamasına tepki gösteren Bahçeli, Kerkük'teki bayrak tartışmasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Kerkük'ün şu anda baskı ve dayatmayla kültürel haklarından koparılmak istendiğini söyleyen MHP lideri Bahçeli, "Türkmen kardeşlerimiz, peşmergenin taciz ve tahrikiyle boğuşmaktadır. 

KERKÜK TÜRK ŞEHRİDİR

Muhataplarını uyarıyorum. Kerkük, pırıl pırıl bir Türk şehridir. Bu hakikat değişmeyecektir. Kerkük, dün Türk'tü; mutlaka ne pahasına bedeli ne kadar ağır olsa bugün Türk'tür, yarın da Türk kalacaktır. Türkmenlerin hakkını hiçbir terörist, hiçbir gaddar ve şiddet yanlısı gasp edemeyecektir. Barzani'den asla dost olmayacak, olsa da yalnızca üzerine basıp, gezeceğimiz post olacaktır" diye konuştu.

"'BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN' DEMEK, TÜRKİYE'NİN KIRIM VE KOPUŞU ANLAMINA GELECEK"

IKBY Başkanı Barzani'nin bağımsızlığı referanduma götüreceğini açıklamasını da eleştiren MHP Genel Başkanı Bahçeli, şunları söyledi: "ABD eski Başkan Yardımcısı Biden, bir defasında Barzani'ye demişti ki 'Müsterih olun. Sizin de benim de ömrüm bağımsız bir Kürdistan kurulmasını görmeye yetecek'. Kimin ömrünün neye yetip, yetmeyeceğini sadece Allah bilecektir. 

BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN DEMEK YIKIM DEMEKTİR

Fakat bizim bildiğimiz bir şey vardır. 'Bağımsız Kürdistan' demek, yıkım demektir. 'Bağımsız Kürdistan' demek, Türkiye'nin kırım ve kopuşu anlamına gelecektir. Değil Biden ve Barzani'nin ömrü, gelecekteki torunlarının hayatı bile böylesine bir zillete şahitlik edemeyecektir. Türk milleti, Kürdistan'a izin vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti, evinin önünde kurulması planlanan ruhsatsız, bölücülük ve düşmanlık kampına müsaade etmeyecektir"

BARZANİ 13 MARTTA "EVET" KAMPANYASINA BAŞLAMIŞTI

Irak Federal Kürdistan Bölgesi Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin partisi olan Kürdistan Demokrat Partisi'nin (KDP) yetkilileri, Mardin'de düzenledikleri basın toplantısıyla 16 Nisan'daki referandumda 'evet oyu kullanacaklarını duyurdu.

KAOSA KARŞI EVET

Mardin'de yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 'Biz KDP Birlik İnsiyatifi olarak, terör ve şiddet olayları ile insanların canlarına ve mallarına kasteden kaos ve iç savaş ittifakının karşısında olduğumuzu, bu nedenle de 'Başkanlık sistemini' öneren anayasa değişiklik paketine referandumda 'Evet' oyu kullanarak destek vereceğimizi kamuoyu ile huzurunuzda paylaşıyoruz.'

İlgili Haberler