ANTALYA'DA FETÖ'CÜ TUVALET KAPATILDI

ANTALYA'DA FETÖ'CÜ TUVALET KAPATILDI

Darbe girişimi ardından OHAL kararları ile sorumlulara düzenlenen operasyonlarda Antalya'da bir umumi tuvalette kapatıldı.

A+A-

15 Temmuz başarısız darbe girişimi Türkiye'nin başına gelen tüm eski askeri darbelere tur bindirdi. Sadece toplumda yarttığı etki açısından değil aynı zamanda darbe ardından gerçekleştirilen inanılmaz operasyonlar gelecekte çok konuşulacak.

YÜZLERCE SORUYA HALA YANIT BULUNAMADI

Darbenin ardından yanıt bekleyen yüzlerce soru ve gizem var. Ancak okuduğunuzda belki komik, birazda acıklı bulacağınız akla hayale gelmez konularda var.

Geçmişin askeri darbeleri ardından, ceza verilen askeri araçlar, ağaçlar  hatta dağlar gibi komik örnekler efsane olmuş yıllarca konuşulmuştu.

EN TUHAF FETÖ'CÜ

AKP iktidarı döneminde meydana gelen ve hala bir çok ayrıntısı çözülemeyen darbenin komik olaylarından biri Antalya'da gerçekleşti. Yılların yerel Gazetecisi mehmet talay'ın blogunda yer verdiği haber ise "evlere şenlik" işte o haberin ayrıntıları.

2-188.jpg

FETÖ'CÜ TUVALET

15 Temmuz Darbe Kalkışması sonrasında başlatılan FETÖ’cüleri kamudan temizleme harekâtından, Dönerciler Çarşısı’nın tek ihtiyaç giderme yeri olan tuvalette nasibini aldı.

Bilindiği gibi Dönerciler Çarşısı, Vakıflar Genel Müdürlüğünün envanterine kayıtlıdır.
Vakıflar İl Müdürlüğü buradaki yerlerini ihale ile kiraya vermektedir.
Ancak Çarşının tek tuvaletini ise kiralama yerine Çarşı esnafının kurduğu “Antalya Dönerciler Çarşısı Derneğine” irat kaydedilmesi için bedelsiz olarak verilmişti.

5-076.jpg

DERNEK KAPANDI YÖNETİCİLER GÖZALTINA ALINDI

Ancak FETÖ’cülerin tespit edilmesi çalışmaları sırasında söz konusu Dernekte nasibini alır.
Yöneticilerin FETÖ’cülerle ilişkisi tespit edilince “Dernek kapatılır ve yöneticileri gözaltına alınır.”
Derneğin tüm mal varlıklarına el konulur ve bu arada Derneğin işletmesinde olan tuvalette kapatılır.
Çarşı ve çevredeki esnafın, yerli-yabancı gezginlerin sıkıştıklarında hemen ihtiyaçlarını giderdikleri bu tuvaletin kapatılması ciddi sıkıntılara yol açmıştır.

FETÖCÜ TUVALET KAPANINCA

Ülke çapında ve Antalya’da yürütülen FETÖ’cüleri temizleme işinin ne kadar “sıkı” tutulduğunu bu tuvaletin kapatılmasından anlamak mümkündür.

AT İZİ İTİ İZİ

Sayın Cumhurbaşkanı, Birleşmiş Milletlerde FETÖ’yü anlatmak ve dünya ülkelerinin desteğini almak için çırpınırken, sırasıyla tüm dünya liderlerine terör derdini anlatırken bu işin uygulayıcılarının bu işgüzarlığı ile “at izinin, it izine” karışması yetmezmiş gibi birde bu izlere başka şeyleri de karıştırmaları kamuoyunda traji-komik bir durum olarak gülüşmelere yol açmıştır.

SIKIŞAN CAMİYE

Dönerciler Çarşısı esnafı, yakınlardaki bankaların tuvaletlerini kullanmak istediğinde güvenlik nedeniyle izin verilmediğinden en yakın caminin yolunu tuttuklarından iş kaybına uğramalarından şikayetçi olmuşlardır.