ANTALYA'DA BİNLERCE KİŞİ "TECAVÜZ YASASINI" PROTESTO ETTİ

ANTALYA'DA BİNLERCE KİŞİ "TECAVÜZ YASASINI" PROTESTO ETTİ

Önceki gün kadınlar platformu basın açıklamasına izin vermeyen polis, daha sonra oturma eylemi yapan kadınları göz altına almıştı, bu gün ise binlerce göstericiye sert müdahalede bulundu.

A+A-

 

Dün Antalya kadın platformu tarafından kale kapısı önünde yapılacak basın açıklamasına izin vermeyen polis, bu gün binlerce kişi tarafından  "tecavüz yasası" tasarısını protesto etmek için yapılan eyleme sert müdahalede bulundu. Sol haberin bildirdiğine göre, gurubun yürüyüşüne yapılan müdahalede bir milletvekiline polis yumruk attı. İşte ayrıntılar

MİLLETVEKİLLERİ DE KATILDI

Cinsel istismara uğrayan birey ile failin evlenmesi durumunda, failin cezasının geri bırakılması veya ertelenmesini içeren yasa teklifi, Antalya'da protesto edildi. Milletvekillerinin de bulunduğu eyleme, yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

YASA TEKLİFİ YIRTILDI

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtı önünde toplanan grup açıklama yaptı. Açıklamada, "önerge ile 15 yaşın altındaki çocuklara tecavüz eden pedofililerin aklanmaya çalışıldığı" ifade edildi. Protestocular, yasa teklifini yırtıp attı.

KONYAALTI VARYANTINA DOĞRU YÜRÜYÜŞE GEÇİLDİ

MİLLETVEKİLİNE YUMRUK ATILDI

Grup, açıklamadan sonra el ele tutuşarak Konyaaltı varyantına doğru yürümek istedi. Grubun yürümesine izin vermeyen polis, gruba saldırdı. CHP Milletvekili Niyazi Nefi Kara, polislerden birinin kendisine yumruk atarak saldırıda bulunduğunu ifade etti.

Grup daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda oturma eylemi başlattı