ANTALYA'DA BELEDİYE HATASI HAYIRSEVERİ ÖLDÜRDÜ

ANTALYA'DA BELEDİYE HATASI HAYIRSEVERİ ÖLDÜRDÜ

Ancak hak sahipleri Konyaaltı Belediyesi'nin yaptığı plan tadilatının doğru olmadığını iddia ederek mahkemeye başvurdu.

A+A-

ANTALYA'da hayırsever 82 yaşındaki Saime Konca ve 4 yıl önce vefat eden eşi Salih Konca tarafından Konyaaltı Siteler Mahallesi'nde yaptırılan okul, kaba inşaatı bittikten sonra arsa krizi nedeniyle mahkemelik olunca çürümeye terk edildi.

EŞİNİN SÖYLEDİKLERİ YÜREK BURKTU

Türkiye'nin ilk kadın emniyet müdürlerinden olan Saime Konca, emekli albay eşinin bu okulun inşaatının durdurulması ve çürümeye terk edilmesinin üzüntüsüne dayanamadığı için hayatını kaybettiğini söyledi.

Konca, arsa sahibi olarak mahkemeye veren varislere, "Çocuklar okulunu bekliyor" diye seslendi.

KABA İNŞAATI BİTTİ

Hayırsever Saime Konca ve 4 yıl önce vefat eden eşi Salih Konca çifti tarafından 6 yıl önce dönemin valisi Ahmet Altıparmak ile okul protokolu imzalandı. 2010 yılında imzalanan protokolun hemen ardından okulun inşaatına başlayan çift, çok kısa sürede 24 derslikli 4 katlı okulun kaba inşaatını bitirdi.

MİRAS SAHİPLERİ DAVA EDİNCE

Konyaaltı Belediyesi'ne ait 4170 ada 3 numaralı parselin Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredilmesi ile başlayan süreç, kısa süre sonra yargıya takıldı. 6839 metrekaresi Hazine'ye ait toplam 18920 metrekarelik parselin geri kalan kısmı hissedarlar arasında dağıtıldı.

PLAN TADİLATI HATALI

Ancak hak sahipleri Konyaaltı Belediyesi'nin yaptığı plan tadilatının doğru olmadığını iddia ederek mahkemeye başvurdu.

ÜZÜNTÜSÜNDEN ÖLDÜ

Antalya 1. İdare Mahkemesi'nde 34 kişinin başvurusuyla açılan davada işlem iptal edildi. 2011 yılı eğitim dönemine yetiştirilmek istenen okulun inşaatının durdurulması sonrasında çürümeye terk edilen binayı yaptıran hayırsever çiftten Salih Konca 2012'de hayatını kaybetti.

Türkiye'nin ilk kadın emniyet müdürlerinden olan Saime Konca, emekli albay eşi Salih Konca'nın, okul inşaatının durdurulması ve çürümeye terk edilmesinin üzüntüsüne dayanamadığı için hayatını kaybettiğini söyledi.

DAVA 5 YILDIR SÜRÜYOR

Akdeniz Üniversitesi'nin Uncalı çıkışında yaptırdıkları okulun arsasında pay sahiplerinin dava açtığını belirten Saime Konca, "5 yıldan beri dava devam ediyor. Eşimin ölüm sebeplerinden biri odur. Çünkü çok zor kazanan bir adam ve kazancının böyle sebil olması onu çok üzdü" dedi.

OKULUMUZU BİTİRELİM

Saime Koca, mahkeme süreci halen devam eden ve diğer yandan çürümeye terk edilen okulun kurtarılması için hisse sahiplerine seslendi. Konca, "Ne olursunuz o okulumuzu bitirelim. Oradaki çocuklar onu bekliyor. Çağıralım hislerine hitap edelim, okulumuzu kurtaralım" diye çağrıda bulundu.