ANTALYA'DA 3 GÜNDÜR ARAÇ İÇİNDE UNUTULAN KÖPEK

ANTALYA'DA 3 GÜNDÜR ARAÇ İÇİNDE UNUTULAN KÖPEK

Sahipsiz Hayvan Acil Müdahale ekipleri ise kapıdan yakalama aparatı ile köpeği yakalamaya çalıştı.

A+A-

 

ANTALYA'da sahibi tarafından bırakıldığı minibüste 3 gündür kaldığı belirtilen köpek, 1 saatlik çalışmayla kurtarıldı. 

SAHİBİ YABANCI ÇIKTI

Köpeğin barınağa gönderilmesinin ardından koşarak gelen Çekya vatandaşı Azbeta Sobotkova, "Her gün köpeğimi çıkartıp gezdiriyordum. Ancak kolum rahatsız olunca bugün çıkartmadım" dedi.

İTFAİYE ÇAĞIRDILAR

Olay, saat 14.00 sıralarında Muratpaşa ilçesi, Meltem Mahallesi, 3036 Sokak'ta meydana geldi. Almanya plakalı bir minibüste köpek olduğunu görenler, 155'i arayarak yardım istedi. Sokağa gelen polis ekipleri, Çekya vatandaşı Azbeta Sobotkova'ya ait olduğu belirtilen minibüsün kapısını kilitli olması nedeniyle açamadı. 

YAKALAMAKTA ZORLANDILAR

Bunun üzerine itfaiye ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Acil Müdahale ekiplerine verildi. Sokağa gelen itfaiye ekipleri, minibüsün orta camının fitilini çıkartarak açtı. Minibüsün buradan içeri sarkan bir itfaiye eri minibüsün kapılarını açtı. Sahipsiz Hayvan Acil Müdahale ekipleri ise kapıdan yakalama aparatı ile köpeği yakalamaya çalıştı. 

BARINAĞA GÖTÜRÜLDÜ

Ekipler, oldukça korktuğu ve hırçın olduğu gözlenen köpeği yakalamakta zorluk çekti. Yakalama aparatı ile yakalanan köpek, minibüsten çıkartılarak sahipsiz hayvan acil müdahale ambulansına konuldu. Köpek, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere belediyenin barınağına götürüldü.

antalyada-sahibi-tarafindan-3-gundur-minibuste-birakildigi-iddia-003.jpg

3 GÜNDÜR ARACIN İÇİNDE

Köpeğin götürülmesinin ardından koşarak gelen Azbeta Sobotkova, köpeği her gün gezdirdiğini belirterek, "Yalnızca bugün çıkartmadım" dedi. Erasmus Projesi kapsamında Akdeniz Üniversitesi'ne eğitime geldiği belirlenen Sobotkova'ya cezai işlem uygulanacağı belirtildi. Bazı görgü tanıkları ise köpeği 3 gündür minibüste gördüklerini söyledi.