AL SANA YENİ TÜRKİYE

AL SANA YENİ TÜRKİYE

Okulun hali içler acısı

Manisa'nın Şehzadeler İlçesi'ndeki Vicdan Karaosmanoğlu İlkokulu'nun sınıflarının pislik içinde olması ve elektrik kabloların durumu, eğitimin yılı açılışına günler kala, velilerin tepkisini çekti.

2014 - 2015 Eğitim ve öğretim yılı açılışı öncesinde bu okula giden veliler, karşılaştıkları manzara karşısında şoke oldu. Yaklaşık 1500 öğrencinin eğitim göreceği okulda, özellikle birinci sınıf öğrencilerinin gideceği sınıfların henüz hazır olmadığı ortaya çıktı. Sınıfların, pis ve nemli olması, ayrıca elektrik kabloların da küçük öğrenciler için tehlike oluşturacak şekilde dışarıda olması dikkat çekti.

Kızı Hayrinüsa Boğazlı'nın birinci sınıfa başlayacağını söyleyen Fetullah Boğazlı, "Sınıfa girdiğimizde ne olduğunu şaşırdık. Yerler temizlenmemiş, yerdeki taşlar eskimiş, duvarlarda nem var. Tahtalar pis durumda. Çocuklarımızın oturacağı sıralar bakımsız. Ayrıca çocuklarımızın oturduğu sıraların yanlarından geçen kablo kanalları kırık. Bu kanalların içinden geçen elektrik kabloları, data kabloları dışarıda. Bu çocuklar küçük. Neyin ne olduğunu tam bilmez. Eline makası alır bu kabloları kesme kalkar. O zaman bunu hesabını kim verecek?" dedi.

Durumu Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de bildirdiğini dile getiren Fetullah Boğazlı, "İlçe milli eğitim müdürü bu okula ve sınıflara, 'eğitime hazır raporu verdiklerini' söyledi. Sınıfların durumunun iyi olduğunu belirtti. Böyle sınıflara, eğitim hazırdır raporu nasıl veriyorlar?" diyerek tepki gösterdi.

Kaynak:Haber Kaynağı