AKP'ye Göre Barış Süreci Allah'a Kaldı

AKP'ye Göre Barış Süreci Allah'a Kaldı

"Bu bize göre desteklenmesi gereken, sonucunun olumlu olması için dua edilmesi gereken bir süreçtir" dedi.

A+A-
ŞAHİN: SÜRECİN SONUCUNUN OLUMLU OLMASI İÇİN DUA EDİLMESİ GEREK
 
Bülent DİKTEPE/KARABÜK
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin çözüm sürecinde örgütün silahlarını bırakacağını, teröristlerin yurt dışına çıkacağını, yeni şehitlerin verilmeyeceğini, anaların ağlamayacağını belirterek, "Bu bize göre desteklenmesi gereken, sonucunun olumlu olması için dua edilmesi gereken bir süreçtir" dedi.
 
Mehmet Ali Şahin, Karabük'ün Yenice İlçesi'nde partisinin danışma meclisi toplantısına katıldı. Orman İşletme Müdürlüğü'nün salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Şahin son kullanma tarihi geçmiş partilerin olduğunu belirterek, "Bizim başarımızın nedenlerinden biri de Ak Parti'nin projeleri, programı, icraatlarına alternatif oluşturacak karşısında bir muhalefetin olmamasıdır. Muhalefet var; sadece tenkit ediyorlar, eleştiri getiriyorlar, yapılan herşeyi kötülemeye gayret ediyorlar. Alternatif üretin, 'Biz şu sorunu şöyle çözerdik. Halkın yararına bu çözüm çok daha fazla yarar sağlar' deyin. Böyle bir şey duymuyoruz. Sadece çıkıp Türkiye'yi şikayet ediyorlar. Geçenlerde gazetede şöyle bir haber vardı. Evlerimizde 15 milyon son kullanma tarihi geçmiş ilaç varmış. Keşke son kullanma tarihi geçmiş ilaç olsa. Son kullanma tarihi geçmiş partiler var Türkiye'de. Bu politikalarla Türkiye'ye bir şey yapamazsın. Yenileyin kendinizi" dedi.
 
Şahin, sorunun çözümü için İmralı ile yapılan görüşmelerle ilgili "Hadi buyrun bakalım" demenin Türkiye'nin denemesi gereken bir yol olduğunu açıklayarak, "Bir çözüm süreci başlıyor ve ana muhalefet partisi 'Bu iyi bir süreçtir' diyor, 2 gün sonra "efendim bu yanlıştır" diyor. Dünyanın başka ülkeleri de buna benzer bölücü terör eylemlerine muhatap olmuştur. Terörle mücadele kuşkusuz ki onların anlayacağı bir dille yapılır. Biz 30 yıla yakın bir süredir bu terörle silahlı mücadele yaptık. Şehitler verdik. Bu vatan için gerekirse yine şehitler de verilir. Ama terör örgütünün terörist başı İmralı'dan "ben silah bıraktıracağım, bu sorunu çözeceğim" demişse, böyle bir talebi olmuşsa veya böyle bir izlenim bırakacak tavrı olmuşsa "hadi buyrun bakalım" demek her ülkenin olduğu gibi, Türkiye'nin de denemesi gereken bir yoldur" diye konuştu.
 
Sürecin olumlu olması için dua edilmesi gerektiğini ifade eden Şahin, şöyle konuştu:
 
"Şimdi çözüm süreci dediğimiz süreç bu örgüt silahları bırakacak, militanlar yurt dışına çıkacak ve böylece ülkemizde yeni şehitler vermesin, analar ağlamasın. Bu bize göre desteklenmesi gereken, sonucunun olumlu olması için dua edilmesi gereken bir süreçtir. Sırf muhalefet olsun diye buna karşı çıkılmamalıdır. Bunu bu hükümet yapıyor. Başarırsa seçimlerde bunun siyasi avantajını elde eder diye, böyle bir çalışmaya karşı çıkmak hiçbir zaman doğru değildir. Bu son derece yanlıştır."
 
Şahin konuşmasını sürdürürken salonda yangın alarmı sireni çalmaya başlayınca, "Ne oluyor, tehlike çanları mı çalıyor. Biz tehlikeli şeylerden bahsediyoruz. Bu nedir yangın falan mı var?" diyerek salondakilerle birlikte güldü. 
 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.